Ostrava’da Alışveriş

mug-1102376_960_720.jpg

Ostrava alışveriş açısından ülkenin en önemli noktalarından biridir. Ostrava’nın alışveriş cenneti olmasındaki temel noktalar arasında yerli halkın geleneksel el yapımı eşyalara hâlâ önem vermesi, bu geleneği devam ettirmesi ve bunun yanında günümüz modern alışveriş ürünlerinin de burada çok çeşitli bir şekilde bulunuyor olmasıdır. Bütün bunlar şehri, alışveriş açısından önemli bir merkez haline getirmiştir.

Ostrava’da alışveriş merkezleri de oldukça yaygınlaşmıştır. Hem alışveriş merkezleri hem de yerel butik dükkânların şehirde yer alıyor olması çeşitliliği oldukça arttırmaktadır. Ostrava’da alışveriş yaparken ahşap ürünlere, kristal ve seramiklerden posterlere ve daha birçok ürüne rastlamanız mümkünüdür. Ostrava’da yerel alışveriş merkezlerinin yanında tasarım ürünler satan küçük butik dükkânlar da bulunmaktadır. Fiyat açısından biraz daha yüksek olan bu mağazalardaki ürünler benzeri olmayan, tek ürünler satması sebebi ile de oldukça rağbet görmektedir.

Bunun yanında şehirdeki merkezi yerlerde alışveriş yapmak isteyenler için ise birçok büyük alışveriş merkezi bulunduğunu söyleyebiliriz. Şehirde alışveriş yapabileceğiniz başlıca mekânlar arasında Forum Nova Karolina, Avion Shopping Park, Plato Ostrava, Tesco Stores ČR ve Kaufland, v.o.s. (Shopping Centre Karolina) bulunmaktadır. Alışveriş merkezlerinin açılış ve kapanış saatleri ise 09.00-21.00 saatleri arasındadır. Ostrava alışveriş merkezlerinde hem yerel hem de dünyaca ünlü birçok markanın ürünlerini bulabilirsiniz.

Arkadaşlarınız ve aileniz için Ostrava’dan küçük hediyeler de alabilirsiniz. Anahtarlık, kolye, kupa bardak ve posterler bu küçük hediyelerin başında gelmektedir. Bunun için şehir merkezinde oldukça fazla dükkân bulunmaktadır. Fiyat açısından da bütçenizi sarsmayacak bu küçük hediyeler Ostrava’ya dair sizlere bir anı bırakacaktır. Şehirde gezmek kadar alışveriş yapmak da oldukça keyif vericidir. Dileyen ziyaretçiler şehrin merkezinde bulunan turist bilgi danışma bölümlerine başvurarak da şehir ve şehirde alışveriş konuları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirler.