nicky-romero-crowd-hd-wallpaper-picture-ultra-music-fest-2013-wmc-miami.jpg

Güney Afrika’nın spor, sanat, yemek ve kültür merkezi olarak bilinen Cape Town daima çeşitli festivallere, konserlere ve spor etkinliklerine ev sahipliği yapar. Tiyatro, bisiklet, müzik, şarap tadımı, alışveriş veya spordan herhangi biriyle ilgileniyorsanız bu şehir tam size göre.

Cape Town Funny Festival: Temmuz ve ağustos aylarında düzenlenen bu festivale Baxter Tiyatrosu’nda katılabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından gelen yetenekli komedyenlerin sahne şovlarını izleyebilirsiniz.

Kirstenbosch Summer Sunset Concerts: Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçeleri’nde düzenlenen bu yaz konserlerinde nefes kesen manzaralar eşliğinde dilediğinizce eğlenebilirsiniz. Kasım’dan Nisan’a kadar her pazar günü konserler gerçekleştirilir.

Cape Town Tattoo Expo: Cape Town Belediye Binası’nda düzenlenen etkinlikte uluslararası sanatçıların yenilikçi dövme tekniklerini görebilirsiniz. Güzel sanatlarla dolu bir gün geçirmek istiyorsanız 24 - 26 Mart tarihlerinde bu etkinliğe katılabilirsiniz.

Cape Town Cycle Tour: 35 bin bisikletlinin katıldığı bu tur, dünyanın en güzel manzaralarına sahip bisiklet turu olabilir. Her yıl 11 Mart tarihinde düzenlenmektedir.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.