fusion-korean-274925_960_720.jpg

Güney Afrika’nın en ünlü şehirlerinden biri olan Durban, zengin yemek kültürü ile de ön plana çıkmaktadır. Şehirde çok fazla Hint nüfusu olduğu için Hint yemekleri de Durban’da oldukça meşhur bir hale gelmiştir. Özellikle Durban yemeklerinde Hintlerden dolayı çok fazla sosun ve baharatın yemekleri zenginleştirdiğini görebilirsiniz.

Durban deyince akla gelen lezzet tipik bir Zulu yemeği olan amagwinya’dır. Bu lezzet küçük hamur parçalarının özel soslarla doldurularak kızartılması işlemi sonucunda dileyenlere sunulan bir yiyecektir. Bunun yanında baharatlı yiyeceklerden hoşlananlar için Durban’da Hint mutfağını mutlaka denemelerini tavsiye ederiz. Bu lezzetler arasında tavuk tikka, somon tandoori ve roti bulunmaktadır. Ete alternatif olarak dileyenler bu tavuk ve balık yemeklerinden tadabilirler. Hint yemeklerini Durban’da tadabileceğiniz en iyi yer ise Bean Bag Bohemia Restoranının yanında bulunan Vintage Restaurant’tır.

Durban şehrinde lezzetli yemek yiyebileceğiniz restoranlar arasında Cafe 1999, Butcher Boys Florida Road Restaurant, Grill Jichana Restaurant, Mali's Indian Restaurant, The Little India Restaurant, 9th Avenue Bistro, Quo Restaurant, Joops Place Restaurant, Surf Riders Food Shack, Jack Salmon Fish House, Afro's Chicken Shop, Havana Grill ve Circus Circus Beach Cafe bulunmaktadır.

Durban’da ortalama yemek fiyatları genellikle 50-200 ZAR arasında değişkenlik gösterse de bu durum gideceğiniz restoranın kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca vejetaryen olan ziyaretçiler için de şehirde oldukça şirin bir mekân bulunmaktadır. Out od Lunch olarak bilinen bu mekân küçük mavi bir karavanda sizlere hizmet vermektedir. 1970’lierin konseptinin yansıtıldığı Out od Lunch karavanı %100 taze meyve ve sebzeyi sizler için sunmaktadır. Aynı zamanda bu mekân, çeşitli organizasyonlara ve etkinliklere de yer vermektedir. Durban’a geldiğinizde bu karavanı mutlaka ziyaret etmelisiniz.