Durban Şehir İçi Ulaşım

car-3143564_960_720.jpg

Durban şehir merkezini gezmek isteyenlerin kullanabileceği toplu taşıma araçları arasında otobüs, taksi, minibüs ve rikşalar bulunmaktadır. Rikşa bilindiği üzere özellikle Uzak Doğu ve Afrika ülkelerinde yoğun olarak kullanılan ve insan gücü ile taşıma yapılan bir taşıma aracıdır. Durban şehir merkezinin öncelikle pek güvenli olmadığını söylemeliyiz. Bu sebeple sizlere önerimiz toplu taşıma araçlarından ziyade özel taksileri tercih etmenizdir. Toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen ziyaretçilerin ise oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

Şehri taksi ile gezme fırsatı sunan Durban’da taksi ücretleri diğer toplu taşıma araçları ile hemen hemen aynıdır. Taksilerin ucuz olduğu Durban’da gönül rahatlığı ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Taksiler için size önerebileceğimiz belli başlı duraklar arasında Eagle Taxi Cabs, Mozzie Cabs Taxi ve Durban Taxi Co. bulunmaktadır.

Durban’da minibüs veya rikşalar ise diğer bir ulaşım seçeneğini oluşturmaktadır. Şehirde oldukça yaygın olan bu toplu taşıma araçları, yerel halk tarafından oldukça yoğun kullanılmaktadır. Ücretleri ise 16 Zar’dır.

Durban’daen çok kullanılan diğer toplu taşıma aracı ise otobüslerdir. Şehrin her bölgesine hizmet veren otobüs sistemi, oldukça geniş bir ağa sahiptir. Alacağınız otobüs bileti fiyatları da tarifeye farklılık göstermektedir. Bir günlük bilet ücreti 5,50 Zar iken gün boyu kullanmak istediğiniz bilet ücretleri için ise 16 Zar ödemeniz gerekmektedir. Şehir merkezindeki otobüsler 05.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Otobüsler pek güvenli ve konforlu olmadığı için turistler tarafından pek tercih edilmemektedir.