Daejeon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güney Kore’nin beşinci büyük şehri Daejeon, 1,5 milyonluk nüfusu ile Kore’nin merkezinde yer almaktadır. Birçok ulusal tren yolunun ve anayolun kesişiminde yer alan şehir Gyeongbu ve Honam tren yollarına ev sahipliği yapmaktadır.

108 ülkenin ve 14 milyon ziyaretçinin katıldığı Taejeon Expo 1993’e ev sahipliği yapmıştır.

Bilim ve eğitim merkezi olarak olarak ün salmış olan şehir birçok üniversiteye, 200’den fazla araştırma ve geliştirme enstitüsüne, Samsungve LG gibi büyük markalara ev sahipliği yapmaktadır.

It’s Daejeon” sloganını benimsemiş olan şehrin It’s bölümü “ilgi çekici (interesting), bilim ve teknoloji (science and technology) anlamına gelmektedir.

Spaları ve sıcak su kaplıcaları şehrin en popüler ve turist çeken bölgeleridir.

Güney Kore genel olarak oldukça güvenli bir ülke olsa da, Daejeon, ülkedeki en düşük suç oranına sahip bölgelerden bir tanesidir. Ancak tüm turizm merkezlerinde olduğu gibi yankesicilik burada da vardır, bu yüzden dikkatli olmakta fayda bulunmaktadır.

Daejeon; Mount EXPO Park, Daejeon Sanat Müzesi, Daecheonghosu Gölü, Ppuri Park, Dunsan-dong, Dounghunang, Yuseong Kaplıcası, Sikjang Dağı, Daejeon Tarih Müzesi, Daejeon Expo Bilim Parkı, Eunhaengdong Euneungjeongi Kültür Caddesi Daecheong Meydanı gibi gezilebilecek birçok fırsat sunmaktadır.

Tanıtım videosu için tıklayınız.