Bangalore’da Nerede Kalınır?

bangalore-470466_960_720.jpg

Bangalore’de kalmanız gereken en önemli nokta şehir merkezine yakın olan ve ulaşıma rahatça erişebileceğiniz noktalardır. Bu sayede hem şehir merkezindeki eğlenceleri kaçırmamış hem de gideceğiniz yerlere kolayca erişmiş olacaksınız. Hindistan otellerinin temel özelliklerinden biri mutfaklarının oldukça çeşitli olmasıdır. Hangi otelde kalırsanız kalın, damak tadınıza uygun bir lezzet bulmanız zor olmayacaktır. Şehir merkezine yakın olan birkaç otel aşağıda sunulmuştur.

Howard Johnson Bengaluru Hebbal şehrin hem sıra dışı hem de en modern binalarından biri olma özelliğine sahiptir. Dışarıdan bir gökdelen görüntüsü veren bu bina, aynalı panellerle kaplı olduğu için güneş ışınlarıyla birlikte gündüzleri mavi renge döner. Otelin iç mekânı ahşap ve camlardan oluşurken çok şık ve sanatsal bir aydınlatma ile dekore edilmiştir. Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta olan bu otel, havaalanına 35 dakika uzaklıkta olup otelden Bangalore Sarayı’na 13 dakikada yürünebilmektedir. Arabayla 20 dakikada Isckon Tapınağı’na ulaşabileceğiniz gibi, yine arabayla 50 dakikada Bannerhatta Milli Parkı ve Hayvanat Bahçesi’ne gidilebilir. Ayrıca bu otelin mutfağında Hint, Çin ve Avrupa mutfaklarından lezzetler tadabilirsiniz.

Sheraton Grand Bangalore Hotel at Brigade Gateway şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunan bu otelin en büyük özelliği, Dünya Ticaret Merkezi’ne çok yakın olması ve şehrin en büyük ve ünlü alışveriş merkezi olan Orion Mall’a asma bir geçit ile erişim kolaylığı sağlamasıdır. Bu otelin tur şirketlerinden birini ayarlayıp şehri rehber aracılığı ile gezebilir, otelin mutfağında Orta Doğu yemekleri ve İtalyan mutfağını tadabilirsiniz. Ayrı bu otel, Tipu Sultanı’nın Yaz Sarayı’na 8 kilometre ve Bangalore Sarayı’na 2 kilometre uzaklıkta olduğu gibi, Bangalore Golf Kulübü’ne de 4 kilometre uzaklıktadır. Otel ile havaalanı arasında 31 kilometre mesafe olmasına rağmen şehrin tren istasyonuna 5 kilometre yakınlıktadır.

Jayamahal Palaca Hotel şehir merkezine 2,1 kilometre uzaklıkta olup dıştan görünümü tam bir Hint sarayını andırır. Otel, Majestic Otobüs Terminali’ne 4 kilometre uzaklıkta olup Bangalore City Junction Tren İstasyonu’na 5 kilometre uzaklıktadır. Havaalanı’na 35 kilometre uzaklıkta olan bu otel, Vldhan Soudha, MG Road ve Brigade Yolu ile aralarında 3 kilometre vardır. Bu otelin restoranlarında ise dünya yemeklerinin birçok çeşidini bulmak mümkün.

Hotel Ekaa ise şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta olmasına rağmen, ilgi çekici görünümü ile Bangalore şehrine gelen misafirler tarafından oldukça tercih edilen bir otel olmaktadır. Bu otel için ilk başta söylenmesi gerek şey, ilginç dış görünümünün arkasında daha ilginç bir iç tasarımının olmasıdır. Freddy’nin evi olarak bilinen bu otelde, sürekli Freddy Krueger hikâyeleri duyacağınız gibi, barlarda, duvarlarda ve otel odalarında birbirinden korkunç resimler bulabilirsiniz. Otelin içi parlak resimler ve korku filmlerinden kareler içermektedir. Bangalore geziniz sırasında yaşayacağınız ilginç olayların yanında bu otelde kalmak da ayrı bir serüven yaşatacaktır. Bengaluru Uluslararası Havalimanı’na 46 kilometrelik bir mesafede bulunan bu otel, Majestic Otobüs Durağı’na ve Bangalore Şehir Tren İstasyonu’na 15 kilometre mesafededir.