Google+

Arama formu

Zagreb'te Nerede Kalınır?

Zagreb'te Nerede Kalınır?

Zagreb turistik bir kent olduğu için ziyaretçilerinin bütçesine uygun pek çok konaklama imkânı sunmaktadır. Şehri ziyaretiniz sırasında ucuz hostel alternatiflerinden lüks otellere pek çok seçenek sizi beklemektedir. Eğer tercihiniz uygun fiyatlı bir adreste konaklamaksa Buzzbackpackers’ı listenizin en üstüne yazabilirsiniz. Guardian’ın Doğu Avrupa’nın en iyi 10 butik oteli listesinde yer alan Buzzbackpackers hem bütçe dostu oluşu hem de özelikle yaz aylarında hareketlenen bahçe etkinlikleriyle bilinmekte. Uygun fiyatlı oteller arasında yer alan Swanky Mint Hostel, 19. yüzyılın sonlarına dek kuru temizleme ve tekstil fabrikası olarak kullanırken sonradan yeni teknoloji ve tasarım detayları da kullanılarak bütçe dostu bir otele dönüştürülmüş. Kahvaltı hizmeti de veren otel yaratıcı ve rahat atmosferiyle tanınıyor.

Ana tren istasyonunun yanı başında bulunan Chaplin Hostel, hem en uygun fiyatlı hem de en ucuz oteller sıralamasının başlarında yer alıyor. Meşhur Botanicki vrt bahçelerine de çok yakın olan hostel birkaç kişi paylaşımlı odaların yanı sıra tek kişilik oda imkânı da sunuyor. Kentin bir diğer uygun fiyatlı oteli Hotel Antunovic merkeze 8 kilometre uzaklıkta olmasına karşılık 210 odalı büyük bir komplekstir. Konaklama fiyatlarının odadan odaya değişim gösterdiği ve pek çok bütçeye uygun imkân sağlayan otelde spa ve havuz da bulunmaktadır. Merkeze yakınlığı ile de bilinen Hotel Ilica sessiz sakin bir uyku çekmek isteyenler için ideal adrestir. Şehrin kalbinde bulunan Hotel Dubrovnik Bana Jelacica meydanındadır. Özellikle iş amacıyla kenti ziyaret edenlerin tercih ettiği bu otel görece yüksek denebilecek fiyatıyla ve İtalyan yemekleriyle de bilinmektedir.

Zagreb’in ilk tasarım oteli olma özeliğine sahip Arcotel Allegra Frida Kahlo, Franz Kafka, Garcia Lorca gibi pek çok ikonik isimden esinlenilerek tasarlanmış. Lüks otel seçenekleri arasında yer alan Allegra, elegan detaylarıyla dikkat çekmektedir. 1920’li yıllardan kalma The Regent Esplanade Zagreb kentin en eski otellerinden biridir. Geçmişi boyunca pek çok sanatçı ve politikacıyı ağırlayan otel, nostaljik ve şaşalı dekorunun yanı sıra restoranıyla da meşhurdur. Kentin bir diğer en eski ve lüks otellerinden olan Palace Hotel 1891’den beri hizmet vermektedir. Kentin ilk lüks oteli unvanına da sahip adres, Habsburg Kraliyet’inden esinlenilerek tasarlanmıştır ve muhteşem bir park manzarasına sahiptir.