Google+

Arama formu

Liverpool Mutfağı

Liverpool Mutfağı

Liverpool şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz TEA in Liverpool - Private - Quiet - Ground Floor - En-suite - Walk-in-shower, Barbara’s accommodation, Sapphire Home Stay güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri 2 Bed Beautiful City Centre Apartment sleeps 4, Sir Thomas Street, Excelsior Apartment. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Beatles Daytripper Apartment, Bright 1BR Top Floor Flat In Liverpool Central, Modern 2BR First Floor Flat In Liverpool Central gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Denny Guests House / Green Lane, YHA Liverpool Central, Sleep Eat Love tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Liverpool aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İngiltere’nin kalbi olan Liverpool, mutfağı ile de oldukça ilgi çekicidir. Zengin ve çok çeşitli bir menüye sahip olan Liverpool mutfağında en önemli yiyeceklerin başında ise kuşkonmaz, karides ve et ağırlıklı yemekler gelmektedir. Bunun yanında İngiliz kültüründe beş çayı da oldukça yaygındır. Birçok kafe ve bistroda bu tarz bir yaygın yeme içme alışkanlığı görmeniz mümkündür.

Bunun yanında sebze kültürü de İngiliz mutfağında son derece önemli bir yer tutmaktadır. En çok kullanılan sebzeler arasında ise pancar, lahana, patates ve kırmızılahana gelmektedir. Sebzeler bazen tek başına tüketilirken çoğu zaman ise et ile beraber farklı lezzetlerle buluşturularak kullanılmaktadır. Fiyat konusunda ise Liverpool mutfağının diğer İngiltere şehirlerine göre yüksek kaldığını söylemeliyiz. Bahşiş ise ekstradan vermenize gerek olmayan bir konudur çünkü fiyata eklenmiş bir şekilde size hesap içerisinde getirilmektedir.

İngiltere’de içecek konusunda da alkol yoğunluklu olarak tüketilmektedir. Bu alkollü içeceklerin başında ise bira ve cin gelmektedir. Eğer vaktiniz varsa sizlere muhakkak Liverpool’da gerçekleştirilen yemek festivallerini takip etmenizi ve onlara katılarak hem farklı lezzetler hem de farklı yemek kültürleri denemenizi tavsiye ederiz. Kuzu etinin yoğun olarak kullanıldığı Liverpool mutfağında özgün yemekleri tatmanızı ve bunu şehrin farklı mekânlarında denemenizi öneririz. Sizin için önerebileceğimiz başlıca yerler arasında ise The Maharaja, Quynny's Quisine, The Tea House, Upstairs Restaurant Bar gelmektedir.


Liverpool Turları