Liverpool Mutfağı

İngiltere’nin kalbi olanLiverpool, mutfağı ile de oldukça ilgi çekicidir. Zengin ve çok çeşitli bir menüye sahip olan Liverpool mutfağında en önemli yiyeceklerin başında ise kuşkonmaz, karides ve et ağırlıklı yemekler gelmektedir. Bunun yanında İngiliz kültüründe beş çayı da oldukça yaygındır. Birçok kafe ve bistroda bu tarz bir yaygın yeme içme alışkanlığı görmeniz mümkündür.

Bunun yanında sebze kültürü de İngiliz mutfağında son derece önemli bir yer tutmaktadır. En çok kullanılan sebzeler arasında ise pancar, lahana, patates ve kırmızılahana gelmektedir. Sebzeler bazen tek başına tüketilirken çoğu zaman ise et ile beraber farklı lezzetlerle buluşturularak kullanılmaktadır. Fiyat konusunda ise Liverpool mutfağının diğer İngiltere şehirlerine göre yüksek kaldığını söylemeliyiz. Bahşiş ise ekstradan vermenize gerek olmayan bir konudur çünkü fiyata eklenmiş bir şekilde size hesap içerisinde getirilmektedir.

İngiltere’de içecek konusunda da alkol yoğunluklu olarak tüketilmektedir. Bu alkollü içeceklerin başında ise bira ve cin gelmektedir. Eğer vaktiniz varsa sizlere muhakkak Liverpool’da gerçekleştirilen yemek festivallerini takip etmenizi ve onlara katılarak hem farklı lezzetler hem de farklı yemek kültürleri denemenizi tavsiye ederiz. Kuzu etinin yoğun olarak kullanıldığı Liverpool mutfağında özgün yemekleri tatmanızı ve bunu şehrin farklı mekânlarında denemenizi öneririz. Sizin için önerebileceğimiz başlıca yerler arasında ise The Maharaja, Quynny's Quisine, The Tea House, Upstairs Restaurant Bar gelmektedir.