Google+

Alicante Mutfağı

37317 Şub 2016Lokasyon Detay

Alicante Mutfağı
cookdiary.net

Zengin tarihinin mutfağına yansımasıyla birlikte İspanya yemekleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Akdeniz yemek tarzının tipik bir örneği olan İspanya mutfağı çoğunlukla deniz ürünleri ve sebze yemeklerine dayanmaktadır.

İspanya’da yemek denilince aklımıza ilk gelen tatlardan biri olan paella oldukça lezzetli ve tadı yabancı gelmeyecek bir yemek. Tavuk, balık, diğer deniz ürünleri ve pirinçle pişirilen paellayı tatmadan Alicante gezinizi bitirmemenizi öneriyoruz. Paellanın yanı sıra hafif atıştırmalıklar olarak da adlandırabileceğimiz lezzetli tapaslar da denemeye değer bir lezzet. Tapaslar daha çok özellikle barlarda içkinin yanında servis edilen atıştırmalıklar olarak adlandırılabilir.

Turistik bir şehir olan Alicante yöresel lezzetlerin yanı sıra her tür zevke hitap edebilmek için dünya mutfaklarından farklı lezzetleri denemenizi sağlayacak bir çeşitlilikte restoran ve kafeler barındırmaktadır. 

  • Darsena Restoran:  Marina, kale ve liman manzaralı deniz ürünlerinin yanı sıra et yemekleriyle restoran oldukça geniş bir menüye sahip.
  • Nou Manolin: Yöresel yemekleri tatmak için oldukça güzel bir seçenek.
  • El Buen Comer: Özellikle yerel haklın tercih ettiği restoran yine İspanyol mutfağından seçenekler sunuyor.     
  • Valencia Once: Deniz ürünleri ile oldukça beğenilen restoran aynı zamanda zengin bir şarap menüsüne sahip.      
  • La Macana: Akdeniz mutfağından lezzetler tatmak için bir başka seçenek. Aynı zamanda tatlıları ile de oldukça beğeniliyor.
  • Cactus Alicante: Meksika mutfağını seviyorsanız denemeniz gereken oldukça sıcak ve renkli  bir mekan.

 
ALICANTE’DE BAHŞİŞ- Alicante’de bahşiş vermek müşteriye bağlıdır. Ancak restoranlarda hizmet verenlerin ve taksi şoförlerinin bahşiş almaktan fazlasıyla memnun olacaklarını belirtelim.
 

Alicante ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-