Saas-Fee Mutfağı

sausage-salad-1530741_960_720.jpg

İsviçre mutfağı, farklı kültürlerden oldukça fazla etkilendiği için gelenlere çok farklı seçenekler sunmaktadır. İsviçre mutfağının süt, süt ürünleri ve sebze yemeklerinden oluşmaktadır. Kendine özgü bir mutfağa sahip olan İsviçre, yoğun olarak yemeklerinde domuz, sosis ve dana eti kullanmaktadır. Bunların yanında ise mantar İsviçre mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Tıpkı İsviçre mutfağında olduğu gibi Saas-Fee’de de ekmek, peynir ve süt ürünleri oldukça ünlüdür. Şehirde mutlaka denemeniz gereken ilkler arasında yer almaktadır.

İsviçre mutfağı genellikle peynir çeşitleri ile oldukça ün salmıştır. Ülkede yaklaşık 200’den fazla peynir çeşidi bulunmaktadır. Şarap severler için ülke oldukça popülerdir. Saas-Fee’de ne yenir diye soranlara önerimiz öncelikle pırasa, patates ve sosis ile hazırlanan ve çeşitli baharatlarla zenginleştirilen papet vaudois yemeğidir. Bunun yanında sebze yemekten hoşlanan ziyaretçiler ise dönemine uygun sebzelerinden hazırlanan longeole yemeğini tercih edebilir. Bunun yanında hem şehirde hem de ülkenin genelinde rahatlıkla bulabileceğiniz patates ve peynir ile yapılan raclette ve mantarkavurma olarak bilinen röstimutlaka denemesi gereken tatlar arasında bulunmaktadır. Ülkenin her yerinde İsviçre mutfağının dışında, İtalyan, Fransız ve Alman restoranları da bulmanız mümkündür.

Saas-Fee’de yemek yiyebileceğiniz en iyi yerler arasında dü Saas-Fee, Essstube, Schaeferstube, Restaurant Chuestall, Waldhus Bodmen, Restaurant Zur Muehle, Steakhouse Central, Restaurant Bodmen, Don Ciccio Ristorante-Pizzeria, Restaurant Walliserkanne, Bergrestaurant Heidbodme, Restaurant Vieux Chalet, Arvu Stuba, Restaurant Mistral, Restaurant La Ferme, CofFee - bar & smooth music, Waldhotel Fletschhorn, Chami Stuba, The Dom Restaurant, Restaurant La Gorge, Restaurant Tenne, Restaurant Bristol, GletscherGrotte, Bergrestaurant Hannig, Cafe Alpenblick, Steakhouse Saas, Restaurant Little India, Fee-Challer ve Alphitta Restaurant bulunmaktadır. Gastronomi alanında uzman olan İsviçre, birçok farklı lezzeti bir arada bulabileceğiniz ender ülkelerden birisidir.