Saas-Fee Şehir İçi Ulaşım

Saas-Fee, toplu taşıma araçlarının kullanılmadığı şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımın olmadığı şehirde araç kullanılmamaktadır. Şehre araçla gelseniz bile aracınızı belli bir yere park etmeniz ve kullanmamanız belirtilmektedir. Şehirdeki ulaşım teleferik ile sağlanmaktadır. Şehir oldukça küçük bir alan üzerinde konumlandığı içi yürüyerek dahi her yer gezebilir ve en ufak ayrıntıya kadar keşfedebilirsiniz. Şehir içinde yürümek istemeyen ve yaşlı olan kişiler için elektrikli arabalar kullanılmaktadır. Dileyenler bu seçeneği de tercih edebilmektedir.

Saas-Fee’de kullanılan tek araç elektrikli arabalardır. Oldukça rahat dolaşabileceğiniz şehir merkezi, gezinizi keyifle yapmanıza ve trafik gürültüsünden uzak olmanıza yardımcı olmaktadır. Saas-Fee’de konaklama yerlerinin çoğu ulaşım hizmetini de ücretsiz olarak sağlamaktadır. Dolayısıyla konaklama seçeneğini belirlemeden önce planladığınız yer ile görüşürseniz sizler için bir araç sağlanacaktır.

Şehirde araç kullanılmaması hem oldukça taze ve temiz havayı sizlere sunmakta hem de kalabalık ve trafik gürültüsünden sizleri kurtaracaktır. Dolayısıyla bu özelliği ile Saas-Fee, motive olabileceğiniz harika şehirlerden birisidir.