Saas-Fee’de Nerede Kalınır?

Saas-Fee_Dorfkern.jpg

Saas-Fee’de birden fazla konaklama seçeneği bulunmaktadır. Saas-Fee şehir merkezinde ve yakın köylerinde birçok iki, üç, dört, beş yıldızlı otel, butik otel, dağ evi, hostel ve konukevi gibi seçenekler bulunmaktadır. Konaklama seçeneklerinin farklı yerlere dağılmış şekilde konumlanmıştır. Saas-Fee toplu bir şehir olduğu için ziyaretçiler merkezi yerlerde dilediğiniz konaklama mekânını tercih edebilirsiniz.

Saas-Fee’de, 180’nin üzerinde konaklama mekânı bulunmaktadır. Çevresinde birçok konaklama seçeneği bulunduran şehir meydanı birçok etkinliğe ve canlı gösterilere de ev sahipliği yapmaktadır. Dünyaca ünlü olan ve genelde herkes tarafından bilinen Saas-Fee, Avrupa standartlarının üstünde bir konaklama anlayışını sizlere sunmaktadır. Şehir her ne kadar küçük olsa da birçok farklı yerden turist aldığı için canlı ve renkli yaşam dokusunu da koruyabilmektedir. Bu yönü ile şehir, geziniz sırasında sizlere oldukça keyifli anlar yaşatacaktır. Şehir merkezinin dışında konaklayabileceğiniz en önemli yer arasında Alp Dağları eteklerinde bulunan konaklama yerleri bulunmaktadır. Özellikle kış sporu için gelenlerin burada konaklaması gerekir. Bu bölgede konaklayacak kişiler, Alpin Express teleferiğine de oldukça yakın olacaktır. Burada konaklamak ulaşım açısından sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Birden farklı standart seçenekleri ve fiyat özellikleri ile geniş bir yelpaze sunan Saas-Fee’de sizler için önerebileceğimiz oteller şu şekildedir: Hotel La Collina, Hotel Bristol, Haus Belle-Vue, Hotel Marmotte, Hotel Garni Jägerhof, Hotel Europa Guest House, Hotel Christiania, Hotel Metropol, Haus Primavera, Haus Aristella, wellnessHostel4000, Art Hotel, Popcorn Hotel Ferienart Resort & Spa Hotel, Feehof, Hotel Imseng ve Schweizerhof Gourmet & Spa Hotel’dir. Bu otellerin gecelik konaklama ücreti iki kişi için 400-1.200 TL arasında değişmektedir. Kış turizmi için oldukça popüler olan Saas-Fee, belli dönemlerde özellikle çok kalabalık olmaktadır.

Alp Bölgesi eteklerinde yer alan Schweizerhof Swiss Quality Hotel, şehirdeki en popüler otellerden birisidir. Merkeze oldukça yakın bulunan ve teleferiğe yakınlığı ile de dikkat çeken bu otel turistler açısından oldukça uygun olarak görülmektedir. Modern bir görüntüye sahip olan otelde konaklayanlar için oldukça geniş hizmetler sunulmaktadır. Konuklar restoranda kaliteli yerel yemeklerin tadını çıkarabilir ve akşam saatlerini Schweizerhof'un popüler barlarında geçirebilirler. Konuklar ayrıca talep üzerine Suvretta Bölgesi'ndeki geleneksel Clavadatsch dağ kulübesini ziyaret edebilir. Kış mevsiminde tesis bünyesindeki kreş küçük konuklara bakım yapmaktadır. Talep üzerine tren istasyonundan transfer servisi sağlanmaktadır.

Saas-Fee oldukça güvenli bir şehirdir. Her ne kadar güvenlik önlemleri üst seviyede tutuluyor olsa da sizler için önerimiz özel eşyalarınıza dikkat etmeniz yönünde olacaktır. Kış turizmi açısından oldukça popüler olan Saas-Fee, aralık, ocak ve şubat aylarında oteller oldukça kalabalık olmaktadır. Bu sebeple Saas-Fee’ye tatil planınızı mutlaka çok önceden organize etmelisiniz. Kış aylarında bilet ücretleri ise diğer sezonlara göre daha düşük olduğu için tatilinizi uygun fiyata planlayabilirsiniz.