Brescia Şehir İçi Ulaşım

florence-2498929__340.jpg

Brescia şehrinden başka bir şehre gitmek için tren kullanımı oldukça yaygın olsa da şehir içi ulaşımda en çok kullanılan toplu taşıma araçları otobüslerdir. Taksilerin de nadiren kullanıldığı bu şehirde feribot aracılığı ile göllere gidilebilir. Brescia küçük bir şehir olduğu için genelde yerel halkı yürümeyi tercih eder.

Bresicia şehrinde otobüs;

Bu şehirde en çok kullanılan toplu taşıma aracının otobüs olmasının nedenlerinden biri de Brescia Mobilita- Urbano Desenzano şirketinin Brescia şehrine ait 68 Otobüs durağı ve 3 otobüs hattı olmasıdır. Otobüs güzergahları sırasıyla;

Kuzey bölgede Desenzano Del Garda Via Vighenzi durağından başlayıp, Güney bölgede Desenzano Del Garda San Martino- Capolinea durağına kadar olan bölgeyi kapsamaktadır. 3 ana durak ise sırası ile S.Martino- Stazione- Ospedale , Stazione- Porto – Stazione, Stazione – Mezzocolle – Staione şeklinde sıralanır.

Brescia şehrinde Feribotlar;

Yaz ayları için göl manzarasını görebilmek adına en güzel ve en rahat ulaşım yoludur. Feribotla seyahat ederek Brescia’yı çevreleyen güzellikleri keşfedebilirsiniz. Tek dezavantajı ise otobüslere göre fiyatlarının daha yüksek olması. Genelde gişelerden temin edilen biletler 19 Euro olsa da bazı dönemlerde düzenlenen tekne turları ve mini turlara denk gelebilirseniz oldukça uygun fiyatlar yakalayabilirsiniz.

Brescia şehrinde Taksi;

Taksi kullanımı pek yaygın olmasa da nadiren hızlı olması açısından tercih edilebilir. Bu şehirde taksinin en az tercih edilen ulaşım aracı olması ise fiyatlarının biraz yüksek olması. Açılış fiyatları 2.80 Euro olmakla birlikte, resmi tatil günlerinde açılış fiyatlarında artma yaşanmaktadır.