Capri’de Alışveriş


 

Capri'de alışverişlerinizden sonra ya mutlu olacaksınız ya da üzüleceksiniz. Pahalı şeyler alıp ve beğenmeyip, kredi kartınızın limitini tüketmeden önce her yeri gezmenizi öneririz! Çevrenizde birden fazla pahalı mağaza bulabileceğiniz gibi, cüzdanınıza uygun hediyelik eşyalar ve parfümlere de ulaşabilirsiniz.

Capri’den alınacak şeyler listesinde Limoncello başta yer alıyor. İtalya’ya özgü bir Limon likörü olan bu içkinin, Capri’de üretim yapan özel bir markası oldukça meşhur. Bunun dışında Capri’de tezgahlar da ve hediyelik eşya dükkanlarında bulabileceğiniz, cam/gümüş objeler ve takılar, yemek takımı olarak kullanabileceğiniz ya da süs olarak evinize, sevdiklerinize alabileceğiniz seramik ve porselen ürünler oldukça yaygın. Çoğunlukla limon, deniz ya da çiçeklerle süslenmiş olan bu seramikler, hem malzemesinin kalitesi hem de desenleri ile oldukça özel, Capri’den aldığınıza pişman olmayacağınız ürünler.

Bütün bu yerel mağazaların dışında Dünya’nın her yerinde bulabileceğiniz anahtarlık, magnet gibi turistik ürünler satan hediyelik eşya dükkanlarını bulabilirsiniz. Bunun yanında gerçekten oldukça pahalı olan lüks takı ve kıyafet mağazalarını Capri’de bulmanız mümkün. Yaygın Dünya markalarının yanında butikler ve tasarımcıların mağazaları da bura da sıkça karşılaşabileceğiniz alışveriş noktaları.