Verona’da Alışveriş

masks-337981_960_720.jpg

Verona, modern ve geleneksel alışveriş dükkânlarının buluştuğu şehirlerden birisidir. Şehirde oldukça keyifli olan alışveriş, Verona’nın dar sokakları ile buluşunca sizlere ayrı bir haz vermektedir. Renkli Verona’nın sokaklarında tarihî sokaklarında kaybolmak isteyebilirsiniz. Verona’da alışveriş yapmadan önce pazarlık kavramının burada çok yaygın olmadığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla fiyatlar sabit olup, Verona esnafının indirime pek açık olmadığını belirtmek gerekiyor. Şehir merkezi boyunca uzanan sokaklar sahip olduğu mağazalar ve butikler aracılığıyla alışveriş konusunda da en fazla seçeneği sizlere sunmaktadır. AVM kültüründen ziyade yerel dükkânların yoğunlukta olduğu şehirde, seri üretimin pek oluşmadığını da gözlemleyebilirsiniz.

Verona’da alışveriş mekânları genellikle Via Mazzini Piazza Bra ve Piazza Erbe caddeleri üzerinde yaygınlaşmıştır. Hem modern hem geleneksel birçok çeşidi bir arada bulabileceğiniz bu mekânlar turistlerin en çok rağbet ettiği yerlerin başında gelmektedir. Şehirde İtalyan markalarını oldukça yoğun bir şekilde görebilirsiniz. Bunun yanında daha otantik ürünler satın almayı tercih eden ziyaretçiler ise dar sokaklarda birçok ufak dükkân bulabilir. Ayrıca İtalya’nın hemen hemen her şehrinde el yapımı birçok ürüne de rastlayabilirsiniz.

Verona’da alışveriş pek uygun değildir. Verona’da alışveriş yapacak olan ziyaretçiler mağazaların tatil olduğu günü de unutmamalıdır. Genellikle şehirde pazar günleri alışveriş dükkânları kapalı olmakla beraber diğer günlerde ise saat 10.00-18.30 arasında açık bulunmaktadır. Bunun yanında Erbe Meydanında kurulan pazarlar da oldukça ilgi çekici ürünler sergilenmektedir. Yan yana dizilmiş olan tezgâhlar ve renkli Verona yapısı ile pazar tam bir şenlik yerini anımsatmaktadır. Vaktiniz olursa bu pazara da göz gezdirmelisiniz.

Verona’da hediyelik olarak alabileceğiniz en önemli ürünler arasında şüphesiz şarap ve bira bulunmaktadır. Şehrin yerel ürünlerini hem kendinize hem de sevdiklerinize satın alabilirsiniz.