Google+

Arama formu

Kyoto’da Alışveriş

Kyoto’da Alışveriş

Kyoto şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz KYO Sakura House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Sakura-an, Comfortable House In Fushimi, Kiyomizu Shukuba. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz RESI STAY Gion Shijo, Hotel style & lish (Adult Only), Noku Kyoto gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tsubame-ya, Hostel Ginkakuji, Tomato Guest House tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kyoto aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kyoto hem geleneksel hem de modern alışveriş dükkânları ile öne çıkmaktadır. Alışverişseverler için birbirinden farklı seçenekler sunan Kyoto’da hem kendinize hem de sevdiklerinize özel hediyeler bulabilirsiniz. Eğer Japon el sanatlarına meraklıysanız Kyoto bunun için en doğru adreslerden biridir.

Kyoto’da alışveriş denince akla ilk gelen adres Shijo Caddesi’dir. Burası şehrin en büyük alışveriş bölgelerinden biridir. Gion’a kadar uzanan Shijo Caddesi’nde geleneksel Japon markalarının yanı sıra Louis Vuitton gibi dünyaca ünlü markaları da bulabilirsiniz. Eğer alışveriş merkezi gezmeyi seviyorsanız Takashimaya ve Marui alışveriş merkezlerine uğramanızı tavsiye ederiz.

Japon mutfağına özgü tatları denemek ve yeme-içme alışverişi için Nishiki Market oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Dar sokakları kaplayan birçok dükkânın yan yana sıralandığı bölgede yerel lezzetleri tadabilir, lezzet yolculuğuna çıkabilirsiniz. Kyoto’nun bir diğer alışveriş bölgesi JR Kyoto İstasyonu civarındadır. Porta Yeraltı Alışveriş Merkezi, Aeon Alışveriş Merkezi, The Cube Alışveriş Merkezi’ni listenize ekleyebilirsiniz.

Japonya’ya özgü hediyelik eşyalar satın almak ve mistik bir atmosferde alışveriş keyfi yaşamak isterseniz Doğu Higashiyama bölgesine gidebilirsiniz. El işleri, bardaklar ve tabaklarla birlikte hediyelik eşya alışverişinizi buradan yapabilirsiniz. Heian Tapınağı’nın kuzeyindeki Kyoto El Sanatları Merkezi’ni de ziyaret edebilir, sevdiklerinize özel hediyeler seçebilirsiniz. Kyoto’ya gelmişken onlarca çay çeşidi arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Matcha çayı hazırlama aparatları, çaydanlık gibi gereçleri satın alabilir, Japonya’ya özgü içkilerden biri olan sake’yi arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.


Kyoto Turları