Kanarya Adaları Mutfağı

http://unpardehuevos.com/wp-content/uploads/2013/07/MojoCilantro01.jpg

Adaların uzun zaman boyunca kara topraklarından izole bir şekilde yaşaması nedeniyle bu bölgede kendine has basit ve aynı zamanda zengin bir damak tadı gelişmiştir. Afrika kültürü ile görece olarak etkileşim içerisinde bulunsa da, Latin Amerika kıtasında etkisi olduğu söylenebilir. Yağ, sirke, güveyotu, kekik ve farklı baharatlarla birlikte hazırlanan Mojo sosu bölgede et yemekleri de dahil olmak üzere birçok yemeğin yanı sıra meyve ve sebze üzerinde de kullanılmaktadır. Kanarya Adaları’nın geleneksel menüsü papasarrugadas ise mojo soslu haşlanmışpatates yemeğidir. Muz, balık, palmiye balı gibi yerel lezzetlerin yanında keçipeyniri çeşitlerinin tadılması tavsiye edilir. Buna ilave olarak, oldukça lüks ve modern bir dünyada olduğunuzu da unutmamalısınız, zira Kanarya Adaları lüks ve modern yemekleri yiyebileceğiniz bir bölge aynı zamanda.

Popüler restoranlar

El Calderito de la Abuela: Modern yapısıyla sizi karşılayacak olan bu restaurant geleneksel Kanarya yemeklerini yiyebileceğiniz özel bir mekan.

Restaurante La Vieja: Bir balıkçı kasabasında olan bu mekanda bölgesel deniz ürünlerinin en kalitelilerini yemeniz mümkündür.

Diğer restoranlar: Bar Restaurante El Cine, Meson El Monasterio, Los Roques, Tasca La Tata, El Guaydil, Kabuki Abama, Lucas Maes, Martin Berasategui

Bahşiş

Lüks bir bölgede olduğunuzu her fırsatta hatırlayacağınız Kanaryalar’da bahşiş adettendir. Kendinizce bir miktar garson ve otel görevlilerine vermeniz hoş karşılanacaktır.