Brazzaville’de Alışveriş

people-3265590_960_720.jpg

Brazzaville, alışveriş açısından oldukça ucuz şehirlerden birisidir. Afrika kültürüne ait eşyalar, aksesuarlar, kıyafetler, örme sepetler, şaraplar, maskeler ve daha birçok şey Brazzaville’e gelmişken alabileceğiniz ürünler arasında bulunmaktadır.

Brazzaville’de büyük alışveriş merkezleri çok yaygın değildir. Bunun yerine daha çok şehrin çeşitli yerlerinde kurulmuş pazarlar ve küçük dükkânlar ön plana çıkmaktadır. Yerel ürünler satın almak isteyenler için Brazzaville oldukça fazla seçeneği sizlere bir arada sunmaktadır.

Brazzaville’de yer alan önemli alışveriş merkezleri arasında ise Poto Poto bölgesindeki pazarlar bulunmaktadır. Şehrin en canlı ve renkli görüntülerini yakalayabileceğiniz Poto Poto Pazarı, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu pazarda yöresel ve el örmesinden yapılma birçok ürün bulabilirsiniz. Ayrıca seri üretime ait olmayan bu ürünlerin tek olması da o ürünü daha da özel kılmaktadır. Brazzaville’de birçok ürünü bu şekilde bulabilirsiniz. Quenze ve Moungali diğer bir alışveriş bölgeleridir. Dileyenler burayı da ziyaret edebilir ve farklı ürünler satın alabilir.

Brazzavillesokakları hem alışveriş yapabileceğiniz hem de renkli fotoğrafları görüntüleri yakalayabileceğiniz bir yerdir. Brazzaville’de almanız gerekenlerdeki diğer bir kategoride ise yiyecetir. Afrika’nın eşsiz tropikal meyvelerinden mutlaka satın almalısınız. Birçok şeyi bir arada bulabileceğiniz diğer bir yer ise Bacongo’daki Matsoua Meydanın içerisinde yer alan Marche Total Brazza Açık Hava Pazarı’dır. Çok büyük bir alana kurulan Marché Total Brazza Pazarı, çeşitli ürünleri sizler için sunmaktadır.

Brazzaville diğer Afrika şehirleri ile kıyasladığınızda fiyat olarak biraz yüksek kalıyor gibi görünmektedir. Fakat satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce sıkı bir pazarlık yaparsanız oldukça ucuz bir fiyat ödeyebilirsiniz. Dolayısıyla Brazzaville’de gezerken her şey için mutlaka pazarlık yapmayı unutmamalısınız. Aksi takdirde çok fazla ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.