Hurgada Gece Hayatı

1.jpg
 

Gündüzleri muhteşem plajları ve canlı sokakları ile insanı kendine hayran bırakan Hurgada'nın gece hayatı da bir o kadar keyiflidir. Mısır'ın gittikçe popülerleşen turizm şehirlerinden olan Hurgada'nın diğer Mısır şehirlerine göre daha güvenli ve rahat bir şehir olması, şehrin gece hayatına da yansımıştır. Kızıldeniz'in parti noktalarından biri olarak kabul edilen şehrin birçok yerinde hareketli barlara ve gece kulüplerine rastlayabilirsiniz. Özellikle El Gouna bölgesinde bulunan lüks otellerin gece kulüpleri kaliteli ve keyifli bir ortam sunmaktadır. Ayrıca modern eğlence anlayışının yanında Mısır ve Arap kültürlerine özgü gece eğlenceleri de oldukça ilgi çekicidir.

Sakala bölgesi için şehrin gece kalbinin attığı yer denilebilir. Gündüzleri kadar akşamları da kalabalık olan bölgede birçok bar, restoran, kafe ve gece kulübü bulunmaktadır. Turistlerin yoğun ilgilisinden dolayı Sakala'yı her gece kalabalık görmek mümkündür. Marina Bulvarı da Sakala kadar hareketli bir diğer bölgedir. Gündüzleri masmavi manzaranın hakim olduğu plajların bazıları geceleri büyük partilere ev sahipliği yapmaktadır. Şehirdeyken bunlardan birine denk gelirseniz mutlaka gitmelisiniz.

Papa's Beach Club, Kızıldeniz'in hemen yanı başında altın sarısı kumların içerisinde dans edebileceğiniz kocaman dans pisti ile şehrin en ilgi çekici gece kulüplerinden biri. İçerisinde bir bar ve restoranda bulunan kulüpte lezzetli yiyecekler yiyebilir veya çeşitli kokteyller içebilirsiniz. Yorulduğunuz zaman ise sahilde bulunan hamaklara ya da palmiyelerin altına uzanarak yıldızları seyredebilirsiniz. Genellikle house ve tekno müziğin hakim olduğu bu kulüp mutlaka uğranması gereken yerler arasındadır. Papa's Beach Club, Marina Bulvarı'nda bulunmaktadır.

Calypso Disco, farklı dans şovları ile ünlüdür. Yerel halkın çok fazla ilgi göstermediği mekanda kalabalık turist gruplarına rastlayabilirsiniz. Giriş için belirli bir ücret vardır. Bu ücrete içeride içeceğiniz bir içecek dahildir. Ancak şehrin her yerinde olduğu gibi burada da turistlere uygulanan farklı fiyat olayı konusunda dikkatli olmalısınız.

Ministry of Sound, Hurgada'nın hatta belki Mısır'ın en iddialı gece kulüplerinden biridir. 1500 kişilik kapasitesi bulunan devasa kulüpte açık havada eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürer. Muhteşem ses sistemi ve ışıklandırmanın yanında dans gösterileri ve DJ performansları da oldukça etkileyicidir. Haftanın her gecesi farklı partilere ev sahipliği yapan mekanda müzik tarzları ve dekor da partiye göre değişmektedir. Latin geceleri, R&B partileri, Old Skool geceleri kulübün en popüler partileri arasındadır.

Buraların haricinde Sheraton Caddesi'nin sonunda bulunan Praha isimli Çek barı, Hard Rock Cafe, Litthe Budha, Caribbean Bar, Hed Kandi Beach Bar da gece hayatı için tercih edilebilecek mekanlar arasındadır. Mısır ve Arap kültürüne özgü yerel eğlenceler için ise büyük otellerin kulüp programlarını takip edebilirsiniz. 1001 Night isimli gösterilerde dansöz gösterilerinin çok daha gösterişli ve ilginç olanı Tannura dansı sergileniyor.