Google+

Trondheim Gece Hayatı

21818 Oca 2016Lokasyon Detay

Trondheim Gece Hayatı
restauranteritrondheim.no

Trondheim hareketli bir gece hayatına sahiptir. Ancak şehrin kültüründen gereği genellikle ev eğlenceleri ve partileri daha yaygın olarak düzenlendiğinden şehrin eğlence mekânları gece erken saatlerde kapanmaktadır. Eğlence mekânı olarak genellikle Nordre Downtown ve Harvey tercih edilmektedir.

Trondheim’da gece hayatı biraz pahalı olduğundan özellikle turistlerce “early drink” yani mekâna girmeden önce alkol almak oldukça yaygındır. Bu genel olarak yerli gençler tarafından da yapılmaktadır. Dışarda mümkün olduğunca fazla alkol alıp, içeride mümkün olduğunca az harcama yapmak bakımından aklınızda bulunabilir.

Trondheim’da alkol satışlarında bazı düzenlemeler vardır. Normal içki satan dükkânlarda yalnızca alkol oranı %4,7’den düşük olan içkiler yani bira satılmaktadır. Saat 8’den sonra ise içki satışı tamamıyla yasaktır. Pazar günleri ise dini sebeplerden ötürü tüm gün içki satışı yasaktır. 

Eğer uygun fiyatlı bir eğlence düşünüyorsanız “Studentersamfundet” bölgesinde aradığınızı bulabilirsiniz. İsminden de belli olacağı üzere bir öğrenci bölgesidir ve burada bulunan mekânların fiyatları gayet uygun olmaktadır. Ya da alkolsüz bir gece geçirmek istiyorsanız Mormors Stue, Choco Boco, Dromedar Kafe Bar ve Uffa’yı tavsiye edebiliriz.
 
Popüler Mekanlar

  • Rorbua Pub
  • Backbeat Kaffe & Vinyl
  • Bla Rock Cafe
  • Nerstranda Shopping

Trondheim ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-