Google+

İrkutsk Şehir İçi Ulaşım

14220 Şub 2016Lokasyon Detay

İrkutsk Şehir İçi Ulaşım
siberia.com

Irkutsk küçük bir kent olması nedeniyle her yerine rahatça ulaşılabilir.. Genelde şehir içinde otobüs, tramvay ve banliyö treni vardır. Bunlar ile şehrin birçok noktasına ulaşmak mümkündür. Kent içerisinde Türkiye'deki minibüslere benzeyen toplu taşıma araçları da kullanılmaktadır. Otobüs ve minibüslerin ücretleri 10 ruble ya da havalimanı gibi uzak bir yerden seyahat ediyorsanız 20 rubledir. Kentin toplu taşıması gayet iyidir. 

Taksi kullanacaklar resmi taksileri kullanmaya dikkat etmeliler. Ayrıca özel bir dairede kalıyorsanız adresinizi tam olarak taksiciye söylememeniz güvenliğiniz açısından faydalı olacaktır. Çoğu takside taksimetre yok ve sürücüler yüzde yüz güvenilir değil. O nedenle önce ücret konusunda pazarlık edin ve taksilere daima ruble ödeyin.
 
 
HAVALİMANINDAN KENT MERKEZİNE ULAŞIM

Uluslararası İrkutsk Havalimanı Baykal gölünden 60 kilometre kent merkezine ise 8 kilometredir. Ancak toplu taşıma ile bu yol yarım saat sürmektedir. Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için 20 numaralı otobüslere binilebilir. Bunun dışında kent merkezine taksi ile ulaşılabilir. Taksi kullanmadan önce pazarlık yapmak faydalı olacaktır.
 
İrkutsk havalimanı resmi web wayfası için tıklayınız.

Irkutsk ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-