Irkutsk’ta Nerede Kalınır?

34257803.jpg

Irkutsk otel endüstrisi son yıllarda özellikle konuk evleri ve gençlik hostelleri alanlarında aktif olarak genişlemektedir. Fiyatlar genellikle yüksek olsa da şirketlerin Sibirya misafirperverliği bunu telafi etmeye yardımcı olacaktır. Eğer tatiliniz için yüksek bir bütçe ayırdıysanız birçok lüks ve zarif otel bulunmaktadır. Boutique Hotel Marussia, ahşap bir evde güzel odalarda lezzetli kahvaltı hizmetine sahip popüler bir tesistir. Kurtarıcı Kilisesi’ne 5 dakikalık yürüme mesafesindeki otel güzel bir Irkutsk deneyimi için tercih edilebilir. Dört yıldızlı standart kaliteye sahip olan Courtyard Marriott Irkutsk şehir merkezinde yer alan ünlü zincir otellerdendir. Ücretsiz kahvaltı gibi ücretsiz internet hizmeti de verilmektedir. International Hotel Sayen de kusursuz hizmet ve yeni odalara sahip dört yıldızlı lüks bir oteldir. Japon spasıyla ünlü olan otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Ortalama bir bütçeye sahipseniz isteklerinizi karşılayacak otel bulmanız hiç de zor değil. Makul ve uygun fiyatlı otellerden Hotel Imperiya, küçük odalara ve iyi bir kahvaltıya sahip modern bir üç yıldızlı oteldir. Güzel manzaralı ve nehir kıyısında bir otel arıyorsanız üç yıldızlı Hotel Irkutsk tam size göre. Kahvaltı hizmetinin ücrete dahil olduğu bu tesiste bir spor salonu, bir spa merkezi ve iyi bir restoran bulunuyor. Hotel Angara eski moda odalarıyla ünlüdür. Çince konuşan personellere ve iyi bir seyahat organizasyon merkezine sahiptir. Keresteyle kaplı duvarlara sahip pitoresk bir otel olan Kupechesky Dvor’u tercih ederseniz geceleri kalabalık olan birçok kafeye yakın olabilirsiniz.

Her bütçeye hitap eden bir otel endüstrisine sahip olan Irkutsk’ta ucuz ve neşeli oteller de bulunmaktadır. Hotel Irkut, kent merkezindeki iki yıldızlı ucuz otellerden biridir. Yenilenmiş ve duyarlı personele sahip olan bu otelin ses yalıtımının zayıf olduğunu belirtmekte fayda var. Mini Hotel London Eye, şehir merkezinde beş şık odaya sahip sade atmosferli bir konaklama tesisidir. Eğer her şeye yakın olmak istiyorsanız pazar yakınlarındaki iki yıldızlı Hotel Matryoshka’yı tercih edebilirsiniz. Çevresinde biraz gürültü olsa da kaliteli hizmetiyle bunu telafi etmektedir.

Özellikle öğrencilere hitap eden daha ucuz konaklama seçeneklerine de sahipsiniz. Oldukça ekonomik bu konaklama tesislerinin başında Irkutsk Hostel geliyor. Şehir merkezinde mütevazı bir pansiyon olan burada, mobilyalar yenilikleriyle göz kamaştırıyor. Sekiz yataklı bir odada günlük konaklama ücreti ortalama sekiz dolardan başlamaktadır. Yeni dekore edilmiş ve güler yüzlü servise sahip Baikal Story Hostel çok sayıda yabancıyı ağırlayan bir diğer hostel’dir. Ortak banyolu bir oda için 33 dolar, on yataklı bir odada yatak kiralamak için ise 7 dolardan başlayan fiyatlara sahiptir. Dobry Kot, güler yüzlü personeli ile renkli bir pansiyondur. İstasyondan yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan bu hostel’de ortak banyolu çift kişilik bir oda için fiyatlar 27 dolardan başlamaktadır.