Santiago Festivalleri

festival-887782_960_720.jpg

Çok sayıda festivalin gerçekleştiği Santiago hem yerli hem de yabancı kişiler için oldukça canlı ve renkli kareler sunmaktadır. Şili’nin bağımsızlık festivalini, tiyatro festivalini ve film festivalini de içeren festivallerin en önde gelenleri ise aşağıdaki şekildedir.

Santiago a Mil Festivali: Ulusal Tiyatro Festivali olarak bilinen Santiago a Mil Festivali her yıl ocak ayında gerçekleşmektedir. Festivale birçok ünlü isim gelmekte ve bu sayede hem bu isimlerle tanışma fırsatı bulunmakta hem de keyifli ve eğlenceli bir tiyatro oyununa katılma fırsatı bulunabilmektedir.

Ultra Chile Festivali: Her yıl şubat ayında gerçekleşen bu festival uluslararası elektronik müzik festivali olarak bilinmektedir. Şehrin merkezinde ve belirli yerlerinde konser alanları kurulmakta ve harika bir müzik şöleni düzenlenmektedir.

Fiestas Patrias Festivali: Şili’nin İspanya’ya karşı bağımsızlığını kazanması her yıl büyük bir şenlik içerisinde kutlanmaktadır. 1810 yılından bu yana kutlanan festival her yıl eylül ayında kutlanmaktadır. Bir kültür kutlaması olarak bilinen festival, oldukça renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Sanfic Festivali: Her yıl ekim ayında gerçekleşen bu festival, uluslararası film gösterimlerine ev sahipliği yapmaktadır. Birden fazla yerli ve yabancı filme bu festivalde ulaşabilirsiniz. Sinemaseverlerin mutlaka bu festivale katılması gerekir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.