Tokyo Gezilecek Yerler

Tokyo gezilecek yerler:

İmparatorluk Sarayı


raubacapeu.net
 Tokyo’nun merkezinde bulunan saray Japonya İmparatorunun resmi evidir.  Önceleri Edo Kalesi olan İmparatorluk Sarayının çevresinde halen, eskiden kalan su dolu hendekler bulunur. İkinci Dünya Savaşı’nda ağır hasar gören bu yapı koruma amacıyla hendeklerle çevrelenmiştir. İmparatorluk Sarayı, Tokyo İstasyonu'na yakın olan Chiyoda'da bulunmaktadır. Sarayın iç kısmına sadece, 2 Ocak’ta ve imparatorun doğum günü olan 23 Aralık‘ta girilebilmektedir.
Sensoji Tapınağı

holidayof2015.com
 Sensoji Tapınağı, Asakusa Kannon Tapınağı olarak da bilinir. Bir budist tapınağıdır. Tokyo'nun en renkli ve popüler tapınaklarındandır. Yapımı 645 yılında tamamlanmıştır ve Tokyo'nun en eski tapınağı olması sebebiyle büyük ilgi görmektedir.
Ziyaret saatleri: Hergün 06.00 - 17.00arası açıktır.
Tapınağa giriş ücretsizdir.
  • Ulaşım
Sensoji Tapınağı’na Ginza metro hattının Asakusa istasyonunda inerek ulaşmak mümkündür.

Ueno Park

paradiseintheworld.com
  1873 yılında kurulan ve bir çok müzeye, tapınağa ev sahipliği yapan Ueno Park, turistler tarafından en sık ziyaret edilen yerlerden biridir. Ayrıca Shinobazu Göletinin burada bulunması da insanları buraya çeken bir başka nedendir. Kentin en büyük tapınağı olan Kaneiji Tapınağı da parkın içinde yer almaktadır. Parkta bulunan Tokyo Ulusal Müzesi, Batı Sanatı Ulusal Müzesi, Tokyo Metropolitan Sanat Müzesi ve Ulusal Bilim Müzesi ülkenin en başta gelen müzelerindendir. Yine parkın içinde yer alan Ueno Hayvanat Bahçesi de, Japonya’nın ilk hayvanat bahçesidir.
Ziyaret saatleri: 05.00 - 23.00 arası
Ueno Park'a giriş ücretsizdir.
  • Ulaşım
Keisei metro hattı ile, Ueno metro istasyonunda inerseniz istasyonun yanında yer alan Ueno Parka kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda JR Yamanote ve Ginza metro hatlarını kullanarak da buraya ulaşmanız mümkün.

Kaneiji Tapınağı
 

panoramio.com
  1625 yılında kurulan Kaneiji Tapınağı, döneminde şehrin en büyük ve en zengin tapınaklarından biriydi. Savaş sırasında tahrip edilen tapınak kalıntıları beş katlı Pagoda ve Toshugu Mabedi parkın etrafına dağıtılmış durumdadır.
Ziyaret saatleri: Kaneiji Tapınağı’na 16.00- 09:00 saatleri arasında ücretsiz olarak girilebilir.
  • Ulaşım
Uguisudani istasyonunda inerek tapınağa ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tokyo Ulusal Müzesi

japan-guide.com
 Japonya’nın ilk ve en önemli ulusal müzesi olan Tokyo Ulusal Müzesi1872 yılında kurulmuştur. Müzede; Japonlara özgü resim, heykel, kılıçlar, metal eşyalar, dokumalar kısaca Japon sanatının tarihini kapsamlı şekilde anlatan nesneler bulunmaktadır.
Ziyaret saatleri: Pazartesi günleri hariç her gün 09.30 - 17.00 arası
Giriş ücreti: 620 Yen
  • Ulaşım
Taito bölgesinde yer alan müzeye Uguisudani istasyonunda inerek ulaşabilirsiniz.

Tokyo Modern Sanat Müzesi

arttown.me
  1952 yılında kurulan Tokyo Modern Sanat Müzesi, yaklaşık 4500 koleksiyona sahiptir. Müzede yer alan Modern Sanat Merkezinde resim, heykel, moda, mimarlık, tasarım ve çağdaş sanat eserleri sergilenmektedir.
Ziyaret saatleri: Salı - Pazar: 10.00 - 18.00 arası
Müze, pazartesi günleri kapalıdır.
Giriş ücreti: 500 Yen

Yoyogi Park

shoottokyo.comYoyogi Park, Tokyo 'nun geniş çimler, göletler ve ormanlık alanlarına sahip en büyük şehir parklarından birisidir. 1967 yılında park kurulmadan önce bulunduğu alanda Tokyo Olimpiyatları düzenlenmekteydi. Ünlü Meiji Tapınağı’nı da içinde barındıran parka giriş ücretsizdir.
  • Ulaşım
Park, Harajuku istasyonuna 5 dakikalık yürüme mesefesindedir.

Meiji Tapınağı

japantraveladvice.com
Meiji Tapınağı bir Şinto tapınağıdır. İmparator Meiji ve İmparatoriçe Shöken'in ruhlarının burada yaşadığına inanılır. 700.000 metrekarelik ormanlık alan ile çevrili tapınağa giriş ücretsizdir.

Shinjuku
 

pre15.deviantart.net
Shinjuku, dünyanın en yoğun tren istasyonu Shinjuku istasyonuna ve Tokyo Hükümet Binasına ev sahipliği yapmakta olan, iş merkezlerinin yoğun olarak bulunduğu şehir merkezidir.
Batı Shinjuku bölgesi; gökdelenlerin, evlerin, lüks otel ve ikiz kulelerin olduğu bölge iken, doğu Shinjuku; Kabukicho mağazaların, alışveriş merkezlerinin ve yeraltı elektronik mağazaların, barların, eğlence mekanlarının, Japonya'nın en büyük ve çılgın Red Light District’in bulunduğu bölgedir. Bölgeye ulaşmak için bir çok metro hattı kullanılmaktadır ancak en kolay ulaşım JR Yamanote hattı ile sağlanır.

Tokyo Kulesi

mobiquitous.org
Tokyo’nun merkezinde bulunan bu kule, 333 metre yüksekliğinde dünyanın en uzun çelik kulesidir. 1958 yapımı kule, Eyfel Kulesi’nden 13 metre daha uzundur. Japonya’nın savaş sonrası yeniden doğuş sembolüdür. Popüler bir turistik nokta olmasının yanı sıra Tokyo Kulesi, bir yayın anteni görevi görür. Kulede kafeler, restoranlar, hediyelik eşya satan mağazalar yer almaktadır.
  • Ulaşım
Metro istasyonları kuleden yaklaşık 5 - 10 dakika yürüme mesafesindedir. Hibiya metro hattı veya Oedo metro hattını kullanarak kuleye ulaşabilirsiniz.

Tokyo gezilecek yerler

listesinin sonuna geldik, gezi rehberineburadanulaşabilirsiniz.