Cunda’da Alışveriş

 

Cunda’ya ilk ayak bastığınızda dikkatinizi çeken rengarenk sergi tezgahları olacaktır. Buralarda birbirinden farklı ve özel el işi şallar, bileklikler, giysiler, şık şapka ve çantalar ve daha nicelerini bulabilirsiniz. Bunlar sahil şeridinde satılsa da güneş saati yakınlarındaki çarşı içlerinde sıra sıra dükkanlarda birbirinden renkli ürünler bulabilirsiniz. Pamuklu uçuş uçuş elbise aldığınız bir yerin hemen yanında iğne oyasından yapılmış tasarım takılar alarak farklı yerlerden güzel kombiler yapabilirsiniz.

Ayrıca deniz kabuklarından yapılan değişik objeler ile süslü yel değirmenleri ve magnetleri de hediyelik olarak seçebilirsiniz. Bu ürünler son yıllarda özellikle hem yazlıklarda hem de kışlık evlerin balkonlarında hak ettikleri değeri görmektedir. Pervaneler, rüzgar zilleri bunların başında gelmektedir. Taşınması pratik ve orijinal olan bu ürünler sevdiklerinizi de mutlu edecektir.

Daha orijinal hediyeler ararsanız kapalı pasajlar içindeki hediyelikçilerden sevdiklerinizin ismine özel ürünler yaptırabilirsiniz. Dilerseniz de istediğiniz deseni ya da cümleyi bardaklara, anahtarlıklara, çakmaklara ve daha türlü objelere işletebilirsiniz.

Cumartesi günü adadaysanız, Cunda pazarına gidebilirsiniz. Eğer faklı bir günde oradaysanız da sahildeki çarşıları gezerek bolca alışveriş yapabilirsiniz.
Ayrıca adaya özgü otlar, doğal sabunlar, deniz ürünleri, zeytin ve zeytinyağı ürünlerini almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca adaya özgü üretilen şarapları da deneyebilirsiniz.