Korfu’da Gece Hayatı

3i_Parodos_Solomou_-_Corfu.jpg

Korfu, Yunanistan’ın gece hayatının en yoğun yaşandığı yerlerden birisidir. Taverna eğlenceleri ve sirtaki gösterileri Korfu denince akla gelen ilk eğlence etkinlikleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Renkli ve canlı Korfu geceleri hem Yunanistan’ın diğer bölgelerinden hem de farklı ülkelerden oldukça turist çekmektedir. Akşam yemeği ile başlayan gece hayatı sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder. Korfu’da bar ve eğlence mekânları genellikle Spianada Meydanı çevresinde yoğunlaşmıştır. Kavos ve Dassia bölgeleri de yine bar, pub ve tavernaların yoğunlaştığı bölgeler arasında yer almaktadır.

Korfu’da son derece eğlenceli vakit geçirebileceğiniz yerler arasında Madison Garden Bar yer almaktadır. Agios Gordious bölgesinde yer alan Madison Garden Bar, canlı müziğin tadını çıkarmak isteyenler için oldukça ideal bir yerdir. Bunun yanında Madison Garden Bar sizler için özel ev yapımı alkoller ve çeşitli kokteyller sunmaktadır. Özellikle yabancı turistlerin geldiği bu bar, futbol maçlarını izlemek isteyenlerin de mekânı sayılmaktadır. Bunun yanında tam bir aile mekânı olan The Boathouse Bar sizler için önerebileceğimiz ikinci bir adrestir. Roda Caddesi üzerinde yer alan bu bar, samimi çalışanları, alkollü içecekleri ve canlı müziği ile sizlere keyifli bir akşam geçirtmektedir.

Parti tarzında etkinlikler düzenleyen eğlence mekânlarından hoşlanan ziyaretçilerimiz için önerebileceğimiz en güzel bar ise Dassia köyünde yer alan Edem Bar, Korfu’nun en iyi gece kulüplerinden biridir. Sınırsız dans ve çeşitli müzik koreografisiyle ön plana çıkan bu bar, partilerden hoşlananlar için en iyi tercih olacaktır. Gece erken saatlerde başlayıp sabahın ilk saatlerine kadar bu barda eğlenceye doyacaksınızdır. Yunan müziklerinin ön planda olduğu bir eğlence mekânına gitmek isteyenlerin ise tercih etmesi gereken yer Europe Bar’dır. Yoğun olarak Yunan ezgileri ile şarkılar söylense de Avrupa müziğine de yer verilmektedir. Özel karışımlı Yunan içeceği Europe Bar’da denemeniz gereken özel bir alkoldür.

Korfu’da hoş vakit geçirmek ve eğlenmek isteyen ziyaretçiler için önerebileceğimiz eğlence mekânları ise şunlardır: Wave Bar, Cargo Bar, Tango Cafe-Bar, Maraboo Bar, Life Bar, Limani Cafe Bar, Venus Bar, Almyra Beach Bar, Arthaus Cafe Wine Bar, Babylon Bar, Zanzibar Bar, Boite Pub, Sessions Bar ve Adonis Sports Cafe Bar gelmektedir.

Kofu gece hayatının en popüler içkisi zencefilli biradır. Birçok eğlence mekânında bulabileceğiniz bu bira, Tsitsibeera olarak bilinmektedir. Korfu gece hayatında bu alkolü muhakkak denemenizi tavsiye ederiz.

Korfu; sahilleri, plajları ve yeşilliği ile olduğu kadar gece hayatı ile de oldukça ön planda olan bir bölgedir. Oldukça güvenli olan Korfu sokakları, sabaha karşı eğlenebileceğiniz ve sonrasında yine güvenle otelinize gidebileceğiniz bir yerdir. Gece çok geç saatte de olsa her zaman taksi bulmanız mümkündür. Korfu gece hayatı sizleri farklı bir eğlence hayatı ile tanışmaya ve deneyimlemeye davet etmektedir.