Google+

Arama formu

Dünyanın En Güzel Golf Sahaları

Dünyanın En Güzel Golf Sahaları

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de birçok sporsever tarafından takip edilen golfun temel kuralı diğer oyunculara ve dahası sahaya saygı duymaktır. Golf sahaları belli eğilimler oluşturularak, zorluk dereceleri ayarlanabilen alanlardır. Gelin bu galerimizde, tasarımının yanı sıra manzarasıyla da dünyada oldukça ilgi çeken golf sahalarına birlikte göz atalım.

 Fotoğraf: http://www.hotelhermitage.it/images/gallery/golf-header.jpg

1. Pine Walley, New Jersey, ABD
1. Pine Walley, New Jersey, ABD

New Jersey’in güneybatısında bulunan saha, sarıçam ağaçlarıyla orijinal bir görüntüye sahip. Oldukça uzak bir bölgede yapılmış olması sahanın çok sayıda insan tarafından keşfedilmesini zorlaştırsa da, alanda golf oynayanların büyük bir kısmı Pine Walley’i dünyanın en iyisi olarak nitelendiriyor. 1913 yılında 75 hektarlık alan üzerine inşa edilerek temelleri atılan saha, zaman içindeki eklemelerle birlikte 168 hektarlık bir alana dönüşmüş durumda.
 
Fotoğraf: http://www.nicklaus.com/design/assets/images/pinevalley/gallery/11.jpg

2. Cypress Point Club, Pebble Beach, California, ABD
2. Cypress Point Club, Pebble Beach, California, ABD

California’nın Pebble Beach bölgesinde bulunan saha, golfseverlere Pasifik Okyanusu kıyısında spor yapma imkânı sunan, oldukça özel bir golf sahası. Toplamda 18 çukur bulunan sahada çok sayıda çimenli yol (fairway) bulunuyor. Saha mimar Alister Mackenzie’nin şaheseri olarak da nitelendiriliyor. Sahanın bir diğer önemli özelliği ise alanın doğal yapısının olabildiğince korunarak inşa edilmesiyle oldukça orijinal bir görünüme sahip olmasıdır.
 
Fotoğraf: http://media.golfdigest.com/photos/55c3d0764759c60c08235291/master/w_1200,h_800,c_limit/cypress-point.jpg