Google+

Arama formu

En Ünlü Sirkler

1- Medrano Sirki Fransa’da kurulmuş, bugüne kadar yapılmış en ünlü sirktir. Daha çok Rusların çalıştığı sirkte bir zamanlar Jim Carrey, Barbra Streisand ve Cüneyt Arkın gibi ünlü isimler de yer almıştır. 1965 yılından beri hemen hemen her yıl Türkiye'ye turne düzenleyen Medrano Sirki’nde kuş, deve, gergedan, köpek, zürafa, yılan ve at gibi onlarca çeşit hayvan bulunmaktadır.
2- Krone Sirki Almanya'nın Münih kentinde bulunan Krone Sirki, düzenlediği gösterilerle herkesi kendine hayran bırakmayı başarabiliyor. Hayvan terbiyecisi Carmen Zander, kaplanlarla yaptığı gösteride korkusuzca hünerlerini sergiliyor. Doğanın en vahşi hayvanı kaplanlara kusursuzca hükmeden Zander, sevgisini göstermeyi de ihmal etmiyor. Zander, istediği hareketleri kusursuz yapan kaplana ödül olarak ateşli bir Fransız öpücüğü veriyor.
3- Atlantis Sirki Kısa zamanda binlerce kişi tarafından seyredilen Atlantis Sirki, izleyenleri köpekbalıklarıyla dolu bir havuzda yüzen dalgıçlar, akıllı foklar, penguenler ve palyaçolar ile karşılıyor. Ateşle çevrelenmiş çemberden atlayan kaplan, iki ayağı üzerinde dans eden fil, üzerine süslü kıyafetler giydirilmiş ve çeşitli akrobatik hareketlerle kalabalığı eğlendiren köpekler gösteriye gelenlere eğlenceli dakikalar yaşatıyor.