En İyi 10 Balayı Adası

1- Zanzibar Adası

Zanzibar Adası, Tanzanya’ya bağlı, Hint Okyanusu’nda yer alan bir adadır. Bembeyaz kum, turkuaz renkli deniz,  yüzlerce tropik meyve ve baharatı ile ön planda olan ada, balayı çiftleri için çok tercih edilen yerlerden biridir. Sıcak ve cömert bölge halkı, muhteşem doğal güzelliği ve yemyeşil toprakları ile Zanzibar Adası her yıl milyonlarca turisti kendine çekmeyi başarıyor. 

Zanzıbar Adası

2- Bali Adası

Bali Adası, Endonezya’nın en ünlü adasıdır. Karlı dağları, el değmemiş tropik ormanları, tertemiz denizi, pırıl pırıl kumları ve volkanlarıyla adeta tüm doğal güzellikleri bir arada burada görmek mümkün. Muson yağmurlarının tatil zamanını belirlediği adayı turistler daha çok Mayıs-Ekim arası tercih ediyorlar.

Bali

3- Karayipler

Karayipler, uzun yıllardan beri balayına gitmek isteyen çiftlerin en gözde tercih yerlerinden birini oluşturuyor. Uzun bir kumsal, gök mavisi deniz ve tertemiz havasıyla Karayipler, tatil için en uygun yerlerden biri. Aralık ayından Mayıs ayına kadar bölgede yaz mevsimi yaşanmaktadır. Bu nedenle turistlerin en çok tercih ettikleri zamanlar da Aralık-Mayıs arasıdır. 

Karayipler

4- Koh Samui Adası

Samui’yi diğer adalardan farklı kılan en önemli özelliklerden bir tanesi adanın bozulmamış bir doğası olmasıdır. Adanın en güzel sahilleri Chaweng ve Lamai Beach deniz kıyılarıdır. Burada birbirinden güzel restoranlarda, kokteyller ve deniz ürünleriyle harika lezzetler tadarak eşinizle romantik akşam yemeklerine çıkabilirsiniz. Samui; otelleriyle, doğasıyla, farklı tatil alternatifleriyle, kültürüyle diğer adalara nazaran daha çok ilgi gören bir destinasyon haline geldi.

5- Hawaii Adası

Balayını Hawaii’de geçirmek kuşkusuz en iyi tercihlerden biri olacaktır. Ateş Tanrıçası Pele'nin adası olarak anılan ada, gezilmesi gereken yüzlerce ilginç yere sahip. Her saat değişen kumsalın rengi, yemyeşil doğa ve şelalelerle Hawaii Adası kesinlikle görülmeye değer bir yer.

Hawaii

6- Santorini Adası

Aşk Adası Santorini, balayı turları için en çok tercih edilen Yunan adasıdır. Adanın tamamı turizm üzerine kuruludur. Yaklaşık 1 milyon kişi her yıl turlarla buraya gelmektedir. Balayı çiftleri harika günbatımı manzarası eşliğinde Santorini’de dünya evine girerken aynı zamanda unutulmaz bir balayı tatili de yapmış olurlar. 

Santorini

7- Hvar Adası

Adriyatik Denizi’nin yükselişte olan adası Hvar, tepelerdeki çam ormanları, taş evleri, güneşi ve deniziyle son yıllarda turistlerin en gözde balayı yerlerinden biri haline geldi. Lavanta kokulu daracık sokakları, turkuaz renkteki muhteşem denizi, şarabı, zeytinyağı, enfes deniz ürünleri ve belki de bazılarınız için en önemlisi; adrenalin dolu gece hayatıyla Hvar, muhteşem bir adadır. 

8- Seyşeller

Dünyanın en güzel plajlarından biri olan Seyşeller, Hint Okyanusu'ndaki 115'in üzerinde adadan oluşan ada ülkesi Afrika'nın doğusunda, Madagaskar'ın ise kuzeydoğusunda yer alır. Seyşeller turkuaz renkli suyu, ışıl ışıl parlayan kumları ve yükselen kayaları ile ünlü.

9- Los Roques Adası

Los Roques Adası, gittiğinizde kesinlikle geri dönmek istemeyeceğiniz bir ada. Dinlenmek ve rahat bir nefes almak isteyenler için bu ada dünyanın en sakin ve en güzel adasıdır. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp sessiz, huzurlu bir balayı tatili yapmak isteyenler için Los Roques oldukça uygun bir yedir. 

Los Roques

10-  Maldivler

Maldivler, Hint Okyanusunda 1.200 adadan oluşan Müslüman bir devlettir. Bu mavi cennet, dünyanın en çok tercih edilen balayı tatil merkezi olma özelliğini taşıyor. Eşsiz kumsalları ve denizi ile sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için Maldivler, dünyanın en güzel bölgesidir. Burada tüm otellerde dalış okulları bulunmaktadır. Dalış yapmaya yeni başlayanlar ve profesyoneller için Maldivler, dünyanın en iyi seçimlerinden biridir. 

Maldivler