Avrupa'da Ziyaret Edilesi 10 Kasaba

Corona virüsünün tüm dünyayı eve tıkadığı bu üzücü ve sıkıcı günlerde seyahatseverler her şey normale döndüğünde gidecekleri yerlerin hayallerini kurmaya başladılar. Belki de şu an yeni destinasyonlar rüyalarınıza giriyordur ya da gitmek istediğiniz yerleri listelemeye başlamışsınızdır bile.

Sizler için hazırladığımız aşağıdaki listede dünyanın en güzel kasabalarını keşfedebilirsiniz. Her şeyin en kısa sürede geçmesini istediğimiz bugünlerde sağlık diliyoruz.

Dinant – Belçika

Bize oldukça huzurlu bir manzara sunan Dinant, Gotik tarzda inşa edilmiş kiliseleri ve yapıları ile görülmeye değer yerlerden biri. Valonya Bölgesi’nde bulunan yere mutlaka gidilmeli ve birbirinden güzel fotoğraflar çekerek hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar biriktirebilirsiniz.

Dinant

Burano - İtalya

Bu aralar İtalya’dan gelen haberlerin hepimizi çok üzdüğü malum. Normalde güzellikleriyle, yemekleriyle, romantizmiyle ünlü bu ülkede çok güzel bir kasaba da bulunuyor. Venedik çevresinde bir ada olan Burano, renkli evleri ile oldukça sanatsal bir görüntü sergiliyor. Aynı zamanda burası cam işçiliği ile de ünlü. Buraya gelerek hem harika manzaralara şahitlik edebilir hem de cam hediyeliklerden alabilirsiniz.

Portmagee – İrlanda

İrlanda’da küçük bir sahil köyü olan Portmagee, kuşkusuz sakinlik ve huzur arayanlar için en doğru adreslerden biri. Eğer bu günleri atlattıktan sonra siz de zihninizin temizlenmesine ihtiyaç duyacaksanız bizce Portmagee aradığınız lokasyon olacaktır.

İrlanda

Bibury – İngiltere

Oldukça şirin bu köy İngiltere’nin güneybatısında yer alıyor. 17. yüzyıldan kalma Arlington evleri Bibury'i cazip kılıyor. Ayrıca bu küçük evlerin yeşillikler içerisinde yer alıyor oluşu da inanıyoruz ki bölgeden aldığınız keyfi maksimize edecek.

Hallstatt - Avusturya

UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan Hallstatt, aynı zamanda dünyanın en eski tuz madeninin yer aldığı yerdir. Hallstätter Gölü kıyısında yer almaktadır. Dünyanın en güzel göllerinden birinin kıyısındaki bu yerde vakt geçirmek, köyü gezmek ve bu muhteşem doğa içerisinde fotoğraflar çekilmek size de bu üzücü dönemin üzüntüsünü unutturacak.

Hallstatt

Annecy - Fransa

İsmini de aldığı Annecy Gölü’nün kuzey ucunda yer almaktadır. Annecy Havzası yamaç paraşütü için önde gelen yerlerden biridir.

Sintra - Portekiz

Eski bir tarihe sahip plan Sintra, Portekiz’in önemli turizm merkezlerinden biridir. Çok sayıda turist burayı ziyaret etmektedir.

Sintra

Reine - Norveç

Her yıl oldukça fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan Reine köyü, Norveç’in en güzel köyü olarak seçilmiştir. Zaten çok güzel bir ülke oluşuyla ünlü Norveç’in en güzel köyünün gezilmesini tüm seyahatseverlere şiddetle öneriyoruz.

Bled - Slovenya

Slovenya’daki saklı cennet Bled, büyüleyici güzellikteki Bled Gölü ile ünlüdür. Dolayısıyla turistlerin de oldukça rağbet gösterdiği bir yerleşim yeridir.

Bled

Marsaxlokk – Malta

Maltanın turistik kasabası Marsaxlokk’ta göller ve nehirler bulunmaktadır. Dolayısıyla balıkçılık bölgede yaygın bir uğraştır. Tüm dünya için üzüntüler son bulunca ve yeniden seyahat edecek koşulları bulduğunuzda bu adalar ülkesinin en güzel kasabasında balık yemenizi tavsiye ederiz.