Lüks Yolcu Gemileri

1- Royal Caribbean Oasis of the Seas Dünyanın en büyük yolcu gemisi unvanına sahip olan geminin yapımı, 2009 yılının sonlarında tamamlanmıştır. Gemi öyle büyük ki, Titanik’in tam 5 katı boyutunda. 16 güvertesi ve 2700 kamarası ile toplamda 6360 yolcu kapasitesine sahip. Gemide havuzlar, gerçek ağaç ve bitkilerin bulunduğu bir bahçe, restoranlar, eğlence salonları, barlar, sinema salonları ve futbol sahası büyüklüğünde bir de tiyatro bulunuyor.

2- Celebrity Equinox Celebrity Equinox’un yapımı 2009 yılının Ağustos ayında tamamlandı. Gemiyi lüks yapan en önemli özelliği, içinde doktor ve hemşirelerin bulunduğu özel bir hastanenin oluşu. Gemide spa merkezlerine direkt geçişi olan özel süitler bulunuyor. Dekor olarak ise taze çiçek, meyve kâseleri ve pelüş bornozlar kullanılmış. Gemide 4 kapalı 2 açık olmak üzere 6 adet yüzme havuzu, jakuzi, spor tesisleri, sauna, kütüphane, tiyatro, sinema salonu, bar, disko ve büyük bir kumarhane yer alıyor.

3- Seabourn Odyssey Seabourn Odysses, diğer yolcu gemilerinden biraz farklı özelliklere sahip bir gemi. 198 metre uzunluğundaki geminin içinde 3300 metrekare bir spa salonu mevcut. Gemideki yolcuların %90’ının kendine özel verandası var ve eğer isterlerse yemekleri bu verandalara servis ediliyor. 450 yataklı gemideki odaların büyüklüğü 27 ile 110 metrekare arasında değişiyor.

4- Costa Cruises Costa Luminosa Bu gemide yapacak çok sayıda eğlenceli aktivite bulunmaktadır. Özellikle gemideki 3 boyutlu görüntüler ve özel efektlerle maceranın ortasına dalacağınız 4D Sinema, yeni nesil golf simülatörü, sağlık merkezi ve tekerlekli paten pisti yolcuların hem dinlenme hem de keyifli dakikalar geçirmelerini sağlamaktadır.

5- MSC Splendida Gemi, seferlerine 2009 yılında Barselona’da başladı. Talepkar misafirlerine 6 yıldız hizmet vaat eden Splendida, VIP kulübü ve 24 saat uşak hizmetiyle 99 süite hizmet etmektedir. Ana yemek salonunun tepesinde bulunan şeffaf kubbe ile yolcular akşam yemeklerini yıldızların altında yeme ayrıcalığına erişebiliyorlar. Gemi seferlerine 2009 yılında Barselona’da başladı.

6- Pearl Seas Cruises Pearl Mist Pearl Seas Karayipler, Büyük Göller(Great Lakes), New England gibi çok meşhur rotalara butik tarzda bir yolculuk vaat ediyor. Bütün kamaralar aşırı büyük ve hepsinin dış balkonları bulunuyor. Bu nedenle bu yeni lüks gemide sadece kendini şımartmak isteyen 210 şımarık yolcu için yer var.

7- Carnival Dream Carnival firmasının filosuna kattığı son gemi olan Dream, seferine bir Akdeniz turuyla başladı. Ana limanı ise Florida’daki Canaveral Limanı. Carnival filosundaki en büyük spaya sahip Dream’in özel jakuzileri ve VIP tedavi süitleri bulunuyor. Çocuklar içinse kaydırakların bulunduğu özel su oyun parkları var.

8- MS Swiss Jewel MS Swiss Jewl, 118 yolcu taşıma kapasitesi ile sınırlı bir gemi. Oda şeklinde dolapları, mermer küvetleri ve panoramik manzaralı odaları Amsterdam, Budapeşte ve Prag şehirlerini gezerken yolcularına hem ev rahatlığı hem de göz alabildiğine bir manzara sunuyor.

9- Silversea Cruise Silver Spirit Silversea firmasının 2001 yılından beri yaptığı ilk gemi olan Silver Spirit’in özelliği, filonun en fazla özel kamaraya sahip gemisi oluşudur. Bu özel kamaraların neredeyse hepsinin özel verandaları vardır. Kalan yerlerde ise canlı müzik ve dans performanslarının gerçekleştirilmesi için sofistike alanlar bulunuyor.

10- Viking Legend Yakın tarihte sefere başlayan Viking Legend, Avrupa’nın en büyük nehir yolcu gemisi oldu. Slovakya, Hollanda ve Avusturya güzergâhında yol alan geminin büyük ve geniş balkonları ve seyir yerleriyle yolcularının manzaraya doyması amaçlanıyor.