coconut-fest.jpg

Hawaii ziyaretçilerine sunduğu doğal güzelliklerin yanı sıra sene boyunca etkinliklerle de canlılığını sürdürmektedir. Mayıs aylarında gerçekleştirilen Hawaii Kitap veMüzik Festivali eyaletteki en popüler festivallerden biridir. Her yaştan, her zevkten insana hitap eden, Hawaii müziğini ve kitaplarını dünyaya tanıtan festival, yerel kültürün yaşatılmasını ve daha çok kişi tarafından bilinmesini sağlayan bir etkinliktir.
 
Kauai’de aralık ayında gerçekleştirilen Işık Festivali, ocak ayında düzenlenen Hindistan Cevizi Festivali, eylül ayında yapılan Kauai Maraton ve Yarı Maratonu, ağustos ayında ise Waipa Müzik ve Mango Festivali adanın en hareketli etkinliklerinden bazılarıdır.

Ağustos aylarında düzenlenen el yapımı eşyaların yapılıp satıldığı Zanaatkârlar Festivali, Kum Festivali ve bu sene başlamış olan Keiki Festivali görülmeye değer etkinliklerdendir. Oahu’da gerçekleştirilen Hawaii’nin vitrini olarak görülen tüm Hawaii menşeili ürünlerin satıldığı, bu sene 18-20 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Made in Hawaii festivali turistlerin ilgisini çeken etkinliklerden biridir. Ağustos ayında gerçekleştirilen bir diğer festival ise Huliau Yemek ve Film Festivali’dir ve Maui Adası’nda düzenlenmektedir. Bu festivalin amacı “tarladan sofraya” mottosuyla yerli üretimi desteklemektir. Katılımcılar bir yandan müziğin ve yüzde yüz yerli üretim kokteyllerin tadını çıkarırken bir yandan da Maui Huliau Derneği’ne katkı sağlamış olmaktadırlar.