-.jpg

Elle yapılan bir film endüstrisi alanı olan Hollywood’a özgü, Hollywood’da üretilen hediyelik eşyalar olduğunu söyleyemeyiz. Fakat kasabada bulunan hediyelik eşya dükkânlarını gezerek alınacak bir şeyler bulabilirsiniz. Magnetler, kartpostallar, hatıralıklar, film afişleri, oyuncaklar hediyelik eşya olarak alabileceğiniz ürünler arasındadır. Aslında Hollywood yanınızda taşıyamayacağınız şeyler veren bir şehirdir. Burada bir film festivaline katılmak ya da bir tiyatro oyunu izlemek sizin için unutulmaz bir an olacaktır. Yine turizme bu kadar açılmış bir kasabada elbette alışveriş yapabileceğiniz birçok nokta mevcuttur. Sizin için en iyi alışveriş noktalarını derledik:

Ameoba Music: Film denilince akla elbette Hollywood sineması geliyor. Bu sinemanın en güçlü özelliklerinden biri elbette müzikleridir. Ameoba Music her çeşit DVD ve CD’nin yanında eski plakları ve kasetleri de içeren bir müzik market. Burada birçok keşif yapabilirsiniz.

Freecity SuperShop: Hollywood’da kıyafet alışverişi için birçok çeşitli pantolon, tişört gibi kıyafet bulabileceğiniz en çok tercih edilen yerlerinden biri olan FreeCity’e kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Iguana Vintage Club: Kasabanın neredeyse 100 yıllık bir tarihi vardır ve bir süredir moda anlayışını yakından takip etmektedir. Hollywood sanatçılarının da uğrak yeri olan bu vintage mağazada birçok vintage, retro tarzda elbise bulabilirsiniz. Güzel bir kostüm ya da 90’lardan kalma bir şapkaya rastlayabileceğiniz Iguana Vintage Club aynı zamanda bir antika dükkânıdır.

Space 15 Twenty: Büyük zincirleri ağırlayan bu alışveriş merkezinde her şeyi bulabileceğiniz gibi hemen bulunduğu sokakta kurulan pazardan da değişik ürünler bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Just One Eye: Şehrin en lüks mağazalarından biri olan Just One Eye’da ünlü tasarımcıların elinden çıkmış birçok ürünü bulabilirsiniz.