indianapolis-chinese-festival-indianapolis-in.jpg

Indianapolis’te yıl boyunca şehir merkezinde ve parklar ile bahçelerin de dâhil olduğu diğer alanlarda sayısız etkinlik düzenlenmektedir. Bu festivallerden her yıl düzenli olarak gerçekleştirilenleri yazımızın bu bölümünde öğrenebilirsiniz. Festival zamanlarında şehrin daha kalabalık olabileceğini hatırlatırız. Bu dönemlerde şehri ziyaret etmek isteyen ziyaretçilerin otel rezervasyonlarını önceden yaptırmalarını da öneririz.

Month of May: Her yıl mayıs ayında düzenlenir. Indianapolis 500’e yaklaşırken düzenlenen bu festival 300 binden fazla katılımcıya sahip en kalabalık festivallerden biridir. Festival kapsamında birçok katılımcının yer aldığı ülkenin en büyük yarım maraton koşusu düzenlenmektedir. Yarış etkinliği Indianapolis 500 ile bağlantılı olmasından dolayı çeşitli yarış partilerine de katılma imkânı bulabilirsiniz.

Broad Ripple Art Fair: Her yıl mayıs ayından düzenlenen bu sanat fuarı, Indianapolis Art Center’da düzenlenmektedir. 225’ten fazla sanatçının katıldığı bu etkinliği kaçırmak istemeyeceksiniz.

Indian Market & Festival: Haziran aylarında Military Park’ta düzenlenen festivale 150’den fazla Amerikan sanatçısı katılır. Yerli Amerikan müzik, dans ve yemek kültürünün tanıtıldığı bu etkinliğe mutlaka katılın.

Indiana State Fair: Ağustos aylarında Indiana State Fairgrounds’ta düzenlenen bu festival ülkenin en büyük yaz fuarlarından biridir. Hayvanlara, özel sergilere ve eğlence aktivitelerine ev sahipliği yapar.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.