Hyatt-Regency-Indianapolis-P089-Exterior.adapt.16x9.1280.720.jpg

Indianapolis’te her bütçeye hitap eden birçok konaklama seçeneği vardır. Downtown bölgesinde çoğu turistik bölgeye 15 ila 20 dakika yürüme mesafesinde bulunacağınız ve çeşitli fiyatlara sahip çok sayıda otel bulunuyor. Indianapolis banliyölerinde konaklayan ziyaretçiler yakın zamanda yenilenmiş otoyol ağı sayesinde, seçkin alışveriş, yemek ve eğlence seçeneklerine de yakın olabilirler.

Castleton, Keystone, Noblesville, Fishers ve Carmel mahalleleri Indianapolis’in en kuzeydeki bölgesini işgal etmektedir. Keystone’daki Fashion Alışveriş Merkezi ve Castleton Square Mall bu bölgelerdeki en büyük alışveriş noktalarıdır. Bu alışveriş merkezlerinin çevresinde farklı fiyat ve özelliklere sahip 40’tan fazla otel bulabilirsiniz. Keystone’daki Sheraton Indianapolis, Embassy Suites Indianapolis North, Indianapolis Marriott North, Hilton Garden Inn Indianapolis Northwest ve Hampton Inn Northwest Park 100, kuzey Indianapolis’in profesyonel hizmet veren otellerinden yalnızca birkaçıdır.

Plainfield ve Six Points alanlarını kapsayan ve şehir merkezine yalnızca 12 kilometre uzaklıkta olup yeni inşa edilen Indianapolis Uluslararası Havalimanı’nı çevreleyen bölge de yeni imkânlarla büyümeye devam eden alanlardandır. Güneydoğu Indianapolis’i temsil eden bu bölgede bir düzine otel seçeneğine sahipsiniz. Geçtiğimiz dönemlerde 11 milyon dolarlık yenilenmeyle 50’den fazla perakende mağazasına sahip olan Perry Crossing’deki mağazalara birkaç dakikalık sürüş mesafesinde olabilirsiniz. Buradaki başlıca oteller ise Radisson Hotel Indianapolis Airport, Crowne Plaza Indianapolis Airport, Cambira Suites Indianapolis Airport ve Homewood Suites by Hilton’dur.

Downtown bölgesinin doğusuna on beş dakikalık mesafede bulunan Lawrence ve Warren Park banliyöleri elverişli konumuyla dikkat çeken çeşitli otel seçeneklerine sahiptir. Burada çok sayıda küçük otel tesisinin yanı sıra bilinen restoran ve mağazaları bulabilirsiniz. Bu bölgeler konaklamak için ucuz opsiyonlardan biridir.

Kentin en ünlü otellerinden Le Meridien Indianapolis, ziyaretçilerine beyaz badanalı tuğla duvarları, güneşli otel odaları ile modern bir atmosfer sunmaktadır. Zarif bir şekilde tasarlanmış bu otel sanatsal dekorlara sahiptir, aynı zamanda evcil hayvan dostudur. Bünyesindeki Spoke & Steel restoranı geleneksel otel yemeklerinin ötesinde bir lezzet deneyimi sunmaktadır. Ironworks Hotel Indianapolis, Downtown’da lüks arayan turistlerin gözdesidir. 19. yüzyıldan esinlenilmiş iç mekân tasarımıyla dikkat çeken bu modern otelde konaklamak isteyebilirsiniz. Nestle Inn ise konforuyla bilinen otellerdendir. Bu altı odalı han, modern dokunuşların yanı sıra geleneksel atmosferiyle bilinir. Burada konaklayarak birçok eğlence noktasına yürüme mesafesinde olabilirsiniz. Eğer odanızdan uzaklaşmadan bir eğlence aktivitesine katılmak isterseniz, ziyaretçiler için hafta sonları resmî olmayan yemek kursları düzenlenmektedir. Bir grupla seyahat ediyorsanız veya Indianapolis’te rahat, merkezî bir otelde konaklamak istiyorsanız The Villa on Meridian tam size göre. Her biri kendine özgü mimarî özelliklere sahip üç ayrı yapıya sahiptir. Her üç bina da 20. yüzyıldan önce inşa edilmiş ve modern özellikler barındıran iyi olanaklara sahiptir. Evden uzakta bir ev deneyimi yaşamak için oldukça ideal bir seçenektir.