teaser.jpeg.jpg

Orlando her ne kadar tema parklarıyla ünlü olsa da ziyaretçilerine tatmin edici bir gece hayatı sunmayı da ihmal etmiyor. Kentte güneş battığında yüksek enerjili gece hayatı yavaş yavaş kendini göstermeye başlar. Şehir merkezindeki dans kulüpleri, yerel tarzda tavernalar, rahat pub’lar, puro salonları, şarap evleri, bira fabrikaları ve komedi kulüpleri yerlilere ve turistlere unutulmaz bir gece hayatı deneyimi yaşatmak için kapılarını açmaktadır.

Orlando’daki eğlence mekânlarının toplandığı başlıca bölgeler Disney Springs, Downtown, Church Street, International Drive ve Universal Citywalk’tur. Eğlencenin en önemli merkezlerinden biri Disney Springs’tir. Moritomo Asia’da bulunan Forbidden Lounge’da gece saat ikiye kadar lezzetli kokteyller ve yemekler eşliğinde eğlenebilirsiniz. Paradiso 37’de ise canlı müzik, DJ ve dans performanslarının yanı sıra masanızda barmenler tarafından hazırlanan kokteyller ilginizi çekebilir. Bu bölgedeki Exposition Park, Marketplace Stage ve Riverboat Square adlı mekanlarda da canlı müzik performanslarıyla birlikte hareketli atmosferin tadını çıkararak doyasıya eğlenebilirsiniz.

International Drive bölgesinin gece hayatı seçenekleri de en az yemek seçenekleri kadar çeşitlidir. Eğer gecenizi fonda çalan rahatlatıcı bir müzikle geçirmek istiyorsanız Icebar Orlando tam size göre. Ferah ortamı ve geniş dans pistiyle dikkat çeken mekanlardan biri ise B.B. King’s Blues Club’tır. Yine bu bölgede yer alan Blue Martini, 42 çeşit martiniye sahip kapsamlı menüsüyle ve sıcak atmosferiyle en çok tercih edilen mekânların başında geliyor. Canlı piyano performanslarının vazgeçilmez adresi olarak önerebileceğimiz Howl at the Moon çılgın atmosfere sahip ünlü mekânlardandır.

Downtown’da bulunan Wall St. Plaza içerisinde yedi tane bar, çeşitli kulüpler ve restoranlar bulunduran bir eğlence kompleksidir. Burası her hafta sonu sokakta yapılan partileriyle meşhurdur. Downtown’ın doğusunda yer alan Stardust Lounge eşsiz tematik geceleri, happy hour spesiyalleri ve bilardolarıyla ünlü kelimenin tam anlamıyla bir yer altı barıdır. Downtown’daki diğer uğramak isteyeceğiniz mekanlardan bazıları Lizzy McCormack’s Irish Pub, Eye Spy, The Social ve Club Firestone’dur. Church Street District civarında konaklıyorsanız çok şanslısınız. Burada bulunan Big Belly adlı gece kulübü harika içeceklere, samimi personele ve eğlenceli bir ortama sahiptir. Erkek erkeğe eğlenmek istiyorsanız Church Street üzerinde bulunan ONE80 Grey Goose Lounge ve Tilted Kilt Pub & Eatery kusursuz seçeneklerdir. The Hard Rock Cafe & Live Universal Orlando’nun canlı müzikli eğlence mekânıdır.

Daha keyifli bir geceye sahip olma arzusundaysanız hit rock şarkıların müzisyenler tarafından canlı olarak sahnelendiği Jimmy Buffet’s Margaritaville’a gidebilirsiniz. Bölgenin en yeni gece kulübü olan Red Coconut Club, Frank Sinatra’dan John Mellencamp’a birçok sanatçının müziklerinin çalındığı ve çeşitli eğlence programlarına sahip güzel bir gece kulübüdür. Burası kendine has martinileriyle de dikkat çekmektedir. Orlando’daki eğlence mekanları genellikle hafta sonlarında daha geç saatlerde kapanmaktadır.