Luanda’da Gezilecek Yerler

Her ne kadar iç savaş zamanında çok hasar görmüş olsa da sürekli gelişmeye devam eden Luanda, turistler için pek çok tarihi nokta ve liman keyfi sunuyor.

Museu de Antropologia

102.jpg

Fortaleza de São Miguel isimli, 1576 yılında Portekizli sömürgeciler tarafından inşa edilen bu tarihi bir binanın içinde yer alan Antropoloji Müzesi, afrika maskeleri, müzik aletleri ve yerlilere ait av eşyaları sergilemektedir. Müzenin büyüleyici bir manzarası vardır.

Banco Nacional de Angola

6668586171_7e118df6cf_z.jpg

Dikkat çekici kubbesi ve pembe fasadıyla Banco Nacional de Angola (Angola Ulusal Bankası) merkez binası şehrin en dikkat çekici mimari yapılarındandır. Portekizli mimar Vasco Regaleira tarafından tasarlanan bina 1956 yılında açılmıştır.

 Palácio de Ferro

Palácio de Ferro

palaciodeferro2.jpg

Palácio de Ferro, Fransız mimar Gustave Eiffel, yani Eiffel Kulesi’nin mimarı, tarafından 1890larda tasarlanmış ve Paris Evrensel Sergisi isimli prestijli tasarım etkinliği kapsamına görüxüye çıkarılmıştır. 1902 yılında sökülerek Luanda’ya getirilen yapı tamamen demir aksamdandır.

Igreja de Nossa Senhora de Nazaré

luand0792.jpg

Luanda, yeni yeni yükselmekte olan gökdelenlerin arasına sıkışmış pek çok sömürge mimarisi özelliklerine sahip eski kiliseye sahiptir. Bunlardan biri de 1664 yılında yapılan Igreja de Nossa Senhora de Nazaré adlı kilisedir.

Luanda’da görülmesi gereken diğer yerler


Museu de Historia Natural, Igreja de Nossa Senhora dos Remedios, Museu Central das Forças Armadas.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı