Google+

Arama formu

Luanda’da Gezilecek Yerler

Luanda şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Rainha Ginga Inn güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Casas de Luanda-GH Kinaxixe, EPIC SANA Luanda Hotel, Thomson Art House. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Downtown Marginal Guest House, Rua José de Oliveira Barbosa, Residence DB gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Guest House Terezinha, Rua José de Oliveira Barbosa, lazer hospedaria tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Luanda aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Luanda’da Gezilecek Yerler

Her ne kadar iç savaş zamanında çok hasar görmüş olsa da sürekli gelişmeye devam eden Luanda, turistler için pek çok tarihi nokta ve liman keyfi sunuyor.

Museu de Antropologia

Museu de Antropologia

Fortaleza de São Miguel isimli, 1576 yılında Portekizli sömürgeciler tarafından inşa edilen bu tarihi bir binanın içinde yer alan Antropoloji Müzesi, afrika maskeleri, müzik aletleri ve yerlilere ait av eşyaları sergilemektedir. Müzenin büyüleyici bir manzarası vardır.

Banco Nacional de Angola

Banco Nacional de Angola

Dikkat çekici kubbesi ve pembe fasadıyla Banco Nacional de Angola (Angola Ulusal Bankası) merkez binası şehrin en dikkat çekici mimari yapılarındandır. Portekizli mimar Vasco Regaleira tarafından tasarlanan bina 1956 yılında açılmıştır.

 Palácio de Ferro

Palácio de Ferro

 Palácio de Ferro

Palácio de Ferro, Fransız mimar Gustave Eiffel, yani Eiffel Kulesi’nin mimarı, tarafından 1890larda tasarlanmış ve Paris Evrensel Sergisi isimli prestijli tasarım etkinliği kapsamına görüxüye çıkarılmıştır. 1902 yılında sökülerek Luanda’ya getirilen yapı tamamen demir aksamdandır.

Igreja de Nossa Senhora de Nazaré

Igreja de Nossa Senhora de Nazaré

Luanda, yeni yeni yükselmekte olan gökdelenlerin arasına sıkışmış pek çok sömürge mimarisi özelliklerine sahip eski kiliseye sahiptir. Bunlardan biri de 1664 yılında yapılan Igreja de Nossa Senhora de Nazaré adlı kilisedir.

Luanda’da görülmesi gereken diğer yerler

Luanda’da görülmesi gereken diğer yerler
Museu de Historia Natural, Igreja de Nossa Senhora dos Remedios, Museu Central das Forças Armadas.