Brisbane Festivalleri

wffamphitheatre_20141209_wide.ashx

Brisbane’de müzikten sanata, spordan yemeğe her alanda birçok festival düzenlenmektedir. Kentin kültürüne ışık tutan yerel festivallerin yanı sıra birçok uluslararası etkinlik de düzenlenmektedir.

Brisbane Festival: Her yıl eylül ayında düzenlenen bu festival Avustralya’nın önde gelen sanat festivallerinden biridir.

Bris Funny Fest: İlk kez 2016 Eylül’ünde düzenlenen Bris Funny Fest, her yıl değişen tarihlere sahip bir komedi festivalidir.

Brisbane International Film Festival: Belgeseller, kısa filmler, deneysel çalışmalar ve filmlerin gösterildiği bu festival 1992 yılından beri her yıl ağustos ve eylül aylarında düzenleniyor.

Caxton Street Seafood and Wine Festival: Avustralya deniz yemeklerini şaraplarını ve müziğini tanıtma görevi üstlenen bu festival 1994 yılından beri düzenleniyor.

Future Music Festival: Avustralya’nın birçok şehrinde düzenlenen bu müzik festivali yerli ve uluslararası ünlü müzisyenlerin sahne aldığı geniş katılımlı bir festivaldir. Şubat ayının sonu ile mart ayının başında kutlanıyor.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.