Google+

Arama formu

Perth’e Ne Zaman Gidilir?

Perth’e Ne Zaman Gidilir?

Perth şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Near Train Station, The Fawzi Muslim Homestay, Ocean Reef Homestay güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Garden Studio, Perth Beachside Holiday House, Travillas. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Cosy easy access home near Perth CBD and Fremantle, The Quiet Family Getaway In Bassendean, Garden City Luxury Apt gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hay Street Traveller's Inn, Planet Inn Backpackers, The Hive Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Perth aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Batı Avustralya’nın başkenti Perth, kentin doğallığına karşı mükemmel bir uyum ve denge sunan bir şehirdir. Bir tarafı Avustralya’nın çalılık arazisi ile sınırlanmış diğer tarafı Swan Nehri’nin güzel suları tarafından kesilmiş olan kent ülkedeki ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir. Perth’i ziyaret etmek için en uygun dönem kış ve ilkbahar mevsimlerini birleştiren ağustos ve eylül aylarıdır. Rahat ve ılık hava koşulları, çiçek açan kırları ve açık gökyüzüyle ziyaret için en güzel aylardır. Ağustos ayında kentteki sıcaklıklar 8 ila 19 derece arasında değişirken eylül ayında bu sıcaklıklar 12 ila 23 arasındadır. Eylül ayı güzel havalara sahip olsa da ziyaret için tek sebep değildir. Eylül ayı boyunca bölgede düzenlenen etkinliklerle kent oldukça canlı bir görünüme kavuşuyor. Perth Royal Show, Listen Out Festival ve Kings Park Festival eylül ayının en popüler etkinlikleridir.

Eğer sezonluk atraksiyonlarla ilgilenmek yerine şehri keşfetmek istiyorsanız hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Yerli ve yabancı birçok turistin şehre geldiği bu aylarda önemli cazibe merkezlerini kötü havalara yakalanmadan gezebilirsiniz. Perth Sanat Merkezi, Perth Mint ve şehrin ikonik çan kulesi Swan Bells mutlaka ziyaret edilmeli. Şehrin dışına çıkmak isterseniz yakındaki Fremantle şehrini mutlaka görmelisiniz. Fremantle, bu aylarda canlanan bir liman kentidir ve ilkbaharda haftalık olarak düzenlediği ünlü Fremantle pazarlarında taze ürünler, lezzetli yemekler ve el işi ürünler sunmaktadır.


Perth Turları