Ostrava’da Gece Hayatı  

MADA-117-pub-beer-9447-detail.jpg.aspx

Ostrava gece hayatı oldukça renkli ve hareketlidir. Bunun en büyük sebebi ise Ostrava’nın bir eğitim şehri olması ve yine bu sebeple çok fazla genç nüfusu içerisinde barındırıyor olmasıdır. Ostrava birden fazla kültürün bir araya geldiği ve gece hayatının içerisinde de bunu en net şekilde görebileceğiniz şehirlerden birisidir.

Ostrava’da gece hayatının en fazla yoğunlaştığı yer Stodolni Caddesi’dir. Bu cadde sabahın ilk saatlerine kadar oldukça yoğun ve kalabalıktır. Ostrava’nın en büyük eğlence merkezlerinden birisi olan Stodolni Caddesi içerisinde birden fazla bar, pub ve canlı müzik çalan eğlence mekânı bulunmaktadır. Bunun yanında caddenin merkezde yer alıyor oluşu da ziyaretçiler için büyük bir avantajdır. Jazz, rock ve birçok dans müziğini bir arada bulabileceğiniz Stodolni Caddesi günü hoş bir şekilde tamamlayabileceğiniz adreslerin başında gelmektedir.

Ostrava’da popüler eğlence mekânlarının başında öncelikle sizin için önerebileceğimiz Desperado El Tequila Café Bar de las Américas gelmektedir. Oldukça sıcak ve samimi olan bu barda haftanın belli günlerinde farklı gruplar sahne almakta ve canlı müzik eşliğinde eğlence doyasıya yaşanmaktadır. Oldukça farklı bir atmosfere sahip olan DESPERADO El Tequila Café Bar de las Américas, Ostrava gece hayatında uğranılması gereken yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca buraya gitmişken özel atıştırmalık menülerinden de denemenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında Ostrava’da gidebileceğiniz diğer önemli bir yer ise Rio Bar Ostrava’dır. Şehrin en ünlü barlarından biri olan bu mekân hem açık hem de kapalı mekânı ile ziyaretçilere alternatif mekânlar yaratmaya çalışmaktadır. Saat 20.00-06.00 saatleri arasında açık olan bu bar, partileriyle oldukça ünlüdür. Ayrıca burada yapılan Latin dansları gecesi oldukça renkli geçmektedir.

Ostrava, kozmopolit yapısı ile sizlere birçok insan ve kültürü ile tanışma fırsatı da sunmaktadır. Farklı grupların ve farklı kültürlerin yer aldığı Ostrava’da gidebileceğiniz diğer önemli eğlence mekânları arasında ise 2to2, Modra Nudle Bar, Fabric Ostrava Disko, Shisha bar Aventin, Realita gaming bar, Absinth Club Les, oldukça arkadaş canlısı bir mekân olan E99, Mirror Pub, Rusty Bell Pub, Alexandria Bar, Sherlock's Pub, Jindriska Sport Pub Restaurant, Hobit Pub, Viktorka - Plzenska tankovna Bar & Pub ve Saloon Pub bulunmaktadır.

Gece hayatına büyük önem veren ziyaretçilerin konaklayacağı oteli veya hosteli eğlence mekânlarına yakın seçmelerinde fayda vardır. Alkol tüketiminin oldukça yaygın olduğu ve farklı canlı müzik tarzları ile ön plana çıkan Ostrava gece hayatı, oldukça farklı grupları içerisinde barındırarak eğlenceli bir ortamı sizler için sunmaktadır. Bazı ülkelerde olduğu gibi kıyafet kuralına uymanın bir zorunluluk olmadığı Ostrava’da, dilediğiniz gibi eğlence mekânlarına girebilirsiniz. Bunun yanında sabah saatlerine kadar eğlencenizi uzatmaya karar verirseniz taksi bulmak konusunda da şehirde herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız çünkü Ostrava’da toplu taşıma araçları dâhil olmak üzere taksiler de gece saatlerinde yoğun bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.