Google+

Arama formu

Şanghay’a Ne Zaman Gidilir?

Şanghay’a Ne Zaman Gidilir?

Şanghay şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Ji Cha Zhi Geng Hostel, Paper feat.H12, Chinese Style Cozy Lane House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Shilin Classic Guesthouse, Shanghai Goodtime Boutique Design Apartment, Xiuyiyuan Homestay. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Vienna Classic Hotel Shanghai Hongqiao Airport Wuzhong Road, Lanson Place Jin Qiao Residence, Shanghai Marriott Hotel Hongqiao gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Tu Qu International Youth Hostel, Shanghai Old West Gate Hostel, Tours * Soho Garden Hotel (Shanghai City Centre Riverside) tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Şanghay aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Şanghay’da nemli subtropikal iklimi hakimdir. Yaz aylarında hava çok fazla nemli olup sıcaklık ortalama 30 derecedir. Kış ayları soğuk geçen şehirde bu dönem sıcaklık ortalama 8 derece, geceleri ise 0 dereceye kadar düşmektedir.

Yılın en çok yağış alan dönemi yaz aylarıdır. Yaz aylarında hava biraz kapalı olup fırtınalara da rastlanmaktadır. En yoğun seyahat mevsimi yaz olan şehirde, bu dönem otel fiyatları da çok yüksektir. Ancak rahat ve güzel bir seyahat için yaz aylarının tercih edilmemesi daha iyi olacaktır.

Şanghay seyahati için en iyi dönem Ekim – Kasım aylarıdır. Yazın bunaltıcı sıcak ve kalabalığından uzak olan bu dönemde akşamları için hafif bir ceket ve kazak yeterli olacaktır. Bununlar birlikte Ekim’in ilk haftası resmi tatil olup birçok Çinli turisti çekmekte olan Şanghay’ı bu dönemde ziyaret etmemek öneriler arasındadır.


Şanghay Turları