Quito’da Gece Hayatı

quito-ecuador-308160_960_720.jpg

Quito büyüklü küçüklü müzikli mekânları, tiyatro ve sinemaları bulabileceğiniz kültürel bir şehirdir. Gece hayatı Foch Meydanı ve etrafında hareketlidir. Mariscal Sucre alanı özellikle dans ve içme mekânları içerir. Reina Victoria ve Pinta’nın köşeleri Quito gece hayatının en önemli noktalarıdır. Burada klüp ve barlarda içki servisi hafta içi 00.00’da, hafta sonu 02.00’de biter. Yasal içki içme yaşının 18 olduğu Ekvador’da mekâna girmeden önce genellikle kimliğinizi göstermeniz beklenir. Ayrıca Quito gece hayatı, barlarda ve klüplerde polislerin rastgele kimlik sorgulamasıyla bilinir.

Leon Mera ve Diego de Almagro büyükten küçüğe discobarlar ve klüpleri bulabileceğiniz bir alandır. Birçok bar içmek ve konuşmak üzerine tasarlanmıştır ama canlı müzik etkinliği sunan barlar da bu şehirde bulunmaktadır. Bu barlarda cuban, rock, caz ve özellikle salsa tarzı müzikler çalar.

Birçok mekân hafta boyunca sessiz olsa da doluluğun görüldüğü günler perşembe, cuma ve cumartesidir. Pazar günleri ise kapalıdır. Barlar genelde 20.00 ile 03.00 arası açıktır. Klüplerin açılış zamanı ise 20.00-21.00 arası değişirken en erken sabah 04.00’te kapanırlar. Ayrıca giriş ücreti için çok büyük miktarlar ödemeniz gerekmemektedir. Bazı discobarlar ve klüpler az bir miktar giriş ücreti ister ve bu bazen ilk içeceği kapsar, bazen ise bu miktarlar yapacağınız en az harcamayı gösterir. Bu harcama genellikle bir ya da iki içecek kadardır.

Şunu unutmamalısınız ki gece gezmeye çıkıyorsanız Quito çevresinde taksiye binmenizi öneririz. Gece dönüş yolunda bir sıkıntıyla karşılaşmamak anlamında taksiler mantıklı ulaşım araçlarıdır ancak binmeden önce gideceğiniz yere göre pazarlık etmenizi hatırlatalım.