Google+

Arama formu

Grasse’de Gezilecek Yerler

Grasse şehrin gürültüsünden ve yoğunluğundan kaçmak isteyen pek çok Fransız için bir sayfiye kentiyken, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen turistlerin de uğrak noktasıdır. Cannes ve Nice’e yakınlığı sebebiyle bu güzergâh üzerinde de mutlaka uğranması gereken bir adrestir. Parfümün başkenti Grasse ziyaretçilerine beş duyuya da hitap eden interaktif bir yolculuk vaadetmektedir .

Görülmesi gereken diğer yerler

Auribeau, Huilerie Sainte Anne, Moulins de la Brague, Galimard, Molinard, Plascassier Kilisesi

Grasse şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Villa Paolina, "La Valériane", Deux pièces centre historique Grasse. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartment Chemin du Plateau Saint-Hilaire, L'Image, Grasse Villa Sleeps 6 Pool gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Two-Bedroom Apartment in Grasse, Studio Grasse Centre, Hotel Panorama tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Grasse aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Musée International de la Parfumerie

Musée International de la Parfumerie

Grasse’deki bu uluslararası parfüm müzesi hem kentin tarihi hem de kentteki parfüm sektörünün gelişimi hakkında oldukça kapsamlı fikir vermektedir. Bahçesi ve terasıyla da etkileyici müze sadece Fransa’nın değil dünyanın da en önemli koku arşivlerindendir.

Musée d'Art et d'Histoire de Provence

Musée d'Art et d'Histoire de Provence

Bölgedeki günlük yaşantıya, dekorasyon anlayışına ve resim sanatına dair pek çok bilgi içeren bu müzeyi mutlaka görün. Aristokrat bir ailenin eviyken 1921’de müzeye dönüştürülen bina dekoratif sanat koleksiyonu ve bahçesiyle hayli çekicidir.

Villa-musée Fragonard

17. yüzyıldan kalma bu ev, palmiye ağaçlarıyla çevrili bahçesi ve meşhur Grasse’li ressam Jean-Honoré Fragonard’ın ve dönemdaşlarının resimleriyle hayli çekicidir.

Parfüm Fabrikaları

Parfüm Fabrikaları

Kentteki belli parfüm fabrikalarına çeşitli turlar düzenlenmektedir. Girişin ücretsiz olduğu bu fabrikalarda sadece parfüm üretiminin nasıl olduğuna dair fikir edinmekle kalmayıp, kendi parfümünüzü kendiniz üretme fırsatını da yakalarsınız.

 Notre Dame du Puy Katedrali

Notre Dame du Puy Katedrali

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/Grasse_-_Cathédrale_Notre-Dame-du-Puy_de_Grasse_7.JPG

11. yüzyılda yapılan bu küçük katedrali dingin yapısı kadar manzarasıyla da çok seveceksiniz. Fakat katedralin asıl önemli yanı içinde üç tane Rubens tablosu olmasıdır.

MIP Bahçeleri

http://www.villa-jacaranda-cote-azur.com/b&b/wp-content/gallery/grasse-2...

Gülden yasemine, lavantadan ardıça, sümbülden sardunyaya kokuların içinde kaybolacağınız bir interaktif deneyime hazır olun. Zira Musée International de la Parfumerie’deki iki hektarlık alana yayılmış bu bahçede dolaşırken kendinizi cennette gibi hissedeceksiniz.