Google+

Grasse’de Gezilecek Yerler

34630 Eyl 2016Lokasyon Detay

Grasse şehrin gürültüsünden ve yoğunluğundan kaçmak isteyen pek çok Fransız için bir sayfiye kentiyken, sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen turistlerin de uğrak noktasıdır. Cannes ve Nice’e yakınlığı sebebiyle bu güzergâh üzerinde de mutlaka uğranması gereken bir adrestir. Parfümün başkenti Grasse ziyaretçilerine beş duyuya da hitap eden interaktif bir yolculuk vaadetmektedir .

Görülmesi gereken diğer yerler

Auribeau, Huilerie Sainte Anne, Moulins de la Brague, Galimard, Molinard, Plascassier Kilisesi

Grasse şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Eski Nice kültürel ve Gurme Walking Tour (55 €), Fransız Rivierası Nice parasailing (80 €), Cannes 1-Saat Segway Tour (30 €), Monaco Bir Gün: Tam Gün Rehberli Tur (79 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Musée International de la Parfumerie

630 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Musée International de la Parfumerie

Grasse’deki bu uluslararası parfüm müzesi hem kentin tarihi hem de kentteki parfüm sektörünün gelişimi hakkında oldukça kapsamlı fikir vermektedir. Bahçesi ve terasıyla da etkileyici müze sadece Fransa’nın değil dünyanın da en önemli koku arşivlerindendir.

-

Musée d'Art et d'Histoire de Provence

630 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Musée d'Art et d'Histoire de Provence

Bölgedeki günlük yaşantıya, dekorasyon anlayışına ve resim sanatına dair pek çok bilgi içeren bu müzeyi mutlaka görün. Aristokrat bir ailenin eviyken 1921’de müzeye dönüştürülen bina dekoratif sanat koleksiyonu ve bahçesiyle hayli çekicidir.

-

Villa-musée Fragonard

2630 Eyl 2016Gezilecek Yerler

17. yüzyıldan kalma bu ev, palmiye ağaçlarıyla çevrili bahçesi ve meşhur Grasse’li ressam Jean-Honoré Fragonard’ın ve dönemdaşlarının resimleriyle hayli çekicidir.

-

Parfüm Fabrikaları

830 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Parfüm Fabrikaları

Kentteki belli parfüm fabrikalarına çeşitli turlar düzenlenmektedir. Girişin ücretsiz olduğu bu fabrikalarda sadece parfüm üretiminin nasıl olduğuna dair fikir edinmekle kalmayıp, kendi parfümünüzü kendiniz üretme fırsatını da yakalarsınız.

-

 Notre Dame du Puy Katedrali

2330 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Notre Dame du Puy Katedrali

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/Grasse_-_Cathédrale_Notre-Dame-du-Puy_de_Grasse_7.JPG

11. yüzyılda yapılan bu küçük katedrali dingin yapısı kadar manzarasıyla da çok seveceksiniz. Fakat katedralin asıl önemli yanı içinde üç tane Rubens tablosu olmasıdır.

-

MIP Bahçeleri

1330 Eyl 2016Gezilecek Yerler

http://www.villa-jacaranda-cote-azur.com/b&b/wp-content/gallery/grasse-2...

Gülden yasemine, lavantadan ardıça, sümbülden sardunyaya kokuların içinde kaybolacağınız bir interaktif deneyime hazır olun. Zira Musée International de la Parfumerie’deki iki hektarlık alana yayılmış bu bahçede dolaşırken kendinizi cennette gibi hissedeceksiniz.

-

Grasse ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-