Nice Hakkında Bilinmesi GerekenlerBir Akdeniz şehridir Nice; masmavi suların kıyısında kendi halinde akıp giden kültürlerin, yaşanmışların ve yaşanacakların şehri. Bir yanda mavi diğer yanda yeşilin buluştuğu, kırmızı çatılı, şirin, aşık olunası ve yaşanılası bir kent. Şayet burası ne bu dünyadan ne de başka bir dünyadan öyleki burası Tanrı’nın gökyüzündeki cennetinden bir parça. Bu güzel şehir halk arasına "Nice La Belle" yani Güzel Nice olarak anılıyor.

Fransa’nın güneydoğusunda, Akdeniz kıyılarında parıldayan Nice, Fransız Rivierası’nın merkezinde doğa ile bütünleşmiş bir Fransız kentidir. Fransa’nın en büyük 5. kenti olma özelliğine sahiptir. Bunun yanında ülkenin Paris’ten sonra en çok ziyaret edilen turizm noktasıdır. Dolayısıyla da Paris'teki havalimanlarından sonra Nice Côte d’Azur Havalimanı ülkenin en yoğun 3. havalimanıdır. Côte d’Azur olarak anılan Güney Fransa sahilinin incisi Nice'i ziyaret edince neden yüzyıllar boyunca sanatçıların ve aristokratların tatil yeri olduğunu anlamak mümkün. II. Dünya Savaşı'ndan sonra da dünyanın dört bir yanından turistler Nice'i tatil rotası olarak seçmeye başlamıştır.

Nice, Terra Amata olarak bilinen Paleolitik dönemden kalma bir şehrin sınırlarında kurulmuştur. Bu arkeolojik alanda ateş yakıldığına ve barınaklar kurulduğuna dair bulgular keşfedilmiştir. Bugünkü şehrin temellerinin ise M.Ö. 350 yılındaFoça'dan gelip Marsilya'ya yerleşen Yunanlar tarafından atıldığı düşünülür. Bu dönemde adı Yunan Zafer Tanrısı Nike'ın anısına Nikaia olarak konulmuştur. Bunun sebebi de Yunanların şehrin bulunduğu bölgeyi İtalya'da yaşayan Ligurlar'a karşı bir zaferle kazanmasıdır. Ayrıca Foçalı Yunanların şehirde ticareti başlatmasıyla şehir günümüze kadar önemli bir liman şehri olarak gelmiştir. Orta Çağ'da, 8. yüzyılda Nice, Ceneviz Cumhuriyeti'nin bir parçası olmuştur. İtalya'da Cenovalılar ve Pisalılar arasında yaşanan savaşlarda da paylaşılamayan bir bölge olmuştur. Ayrıca Provence Kontları da şehri ele geçirmek istemiştir. 14. yüzyılda Savoy Dükalığı'nın bir parçası olan Nice zaman zaman başka devletlerin işgaline uğrasa da uzun bir dönem dükalığa bağlı kalmıştır. 16. yüzyılda Fransa Kralı Fransuva ve Kutsal Roma Germen İmparatoru Şarlken arasındaki ezeli mücadelede şehirde nasibini alıp ağır hasar görmüştür. 1543 yılında Barbaros Hayreddin Paşa önderliğindeki Fransız-Osmanlı donanması şehri ele geçirmiştir.

500 yıl kadar Savoy Dükalığı'nın hakimiyet sürdüğü şehir bu dönem içerisinde Fransa topraklarına da katılmıştır. İki ülkenin de sahip olmak istediği şehir 1860 yılında yapılan Turin Anlaşması ile tamamen Fransa'ya katılmıştır. Bu tarihten itibaren modernleşmenin etkisiyle şehrin alt yapısı hızlı bir şekilde gelişmiştir. İngiliz ve Rus aristokratlar da bu dönemlerde şehrin güzelliğini keşfedip yazlıklar yaptırmaya başlamıştır. Hatta İngiltere Kraliçesi Victoria da tatillerini Nice'te geçirmiştir. II. Dünya Savaşı'nda Nazi yanlısı Vichy hükümetinin baskıları Nice'te yoğun bir şekilde hissedilmiştir. Doğu Avrupa'dan kaçıp Nice'e gelen Yahudiler buradan Kuzey Afrika gibi noktalara kaçmak durumunda kalmışlardır. Mücadeleler ve savaşlarla dolu bir tarih geçiren Nice'te bu dönemlerden günümüze gezilecek yerler kalmıştır.

Nice geçmişte uzun yıllar İtalyan kültürüne sahip Savoy Dükalığı sınırları içerisinde yer almıştır. Bu yüzden kentte İtalyan havası ağırlıktadır. Bugün bir Fransız şehri olsa da esasen İtalyan kimliğini kaybetmiş değildir. Şehrin mutfağında da bu etkileri görmek mümkündür. Şehirde pek çok İtalyan restoranı bulunur ve ön plana çıkan yemekler genellikle İtalyan yemekleridir. Midye, istiridye, kalamar ve daha pek çok deniz mahsulü pişiren restoranlardan gelen kokular iştahınızı açacaktır. Akdeniz'de bulunan Nice'in iklimi de gezmeye çok uygundur. Kış ayları çok soğuk olmamakla beraber yaz ayları da bunaltıcı olmaz. Deniz her noktada temiz olduğu için şehir merkezinden de rahatlıkla denize girilebilir.

Nice doğal plajları ve berrak suları ile kusursuz bir tatil sunar. Vieux Nice adında kentin ilk kurulduğu bölgede rengarenk tarihi yapıların arasından kenti keşfetmeye başlayabilirsiniz. Vieux Nice, Nice’in en gözde semtidir. Butikleri, en güzel restoranları ve kafeleri bu tarihi sokaklarda bulabilirsiniz. Nice Katedrali önünde bulunan dondurmacıda birbirinden lezzetli dondurmalar yiyebilirsiniz. Meşhur Promenade des Anglais'de, İngiliz Kaldırımı'nda, sabah-akşam yürüyüşler yapabilir ve aynı zamanda kaldırım boyunca uzanan plajda kendinizi Nice'in turkuaz rengi sularına atabilirsiniz. Nice Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi'ni gezip çağdaş sanatın gelişmesine yol veren ünlü Fransız sanatçı Yves Klein'in eserlerini keşfedebilirsiniz.

Tanıtıcı Video:

 

 

 

Editörün Kaleminden

Nice Nerededir?

Nice, Güneydoğu Fransa’nın Akdeniz kıyılarında yer almaktadır. Aynı zamanda burası Fransız Rivierası’nın merkezi konumundadır. Nice idari olarak Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgesine bağlıdır.

Nice'e Nasıl Gidilir?

Haftanın her günü karşılıklı olarak İstanbul – Nice seferleri düzenlenmektedir. Uçuş süresi 3 saat 15 dakikadır.
 

Nice'e Ne Zaman Gidilir?

Nice gerçek anlamda bir tatil şehridir. Kentte hareketlilik yazın gelmesiyle beraber başlar ve yağmurlar yağmaya başlayana kadar devam eder. Akdeniz İklimi'nin hakim olduğu şehirde yazlar sıcak ve yağışsız geçerken kışlar serin ve yağışlı geçer. Yaz aylarında çok yüksek sıcaklıklar görülmez. Hava sıcaklığı genellikle 25-28 derece arasında seyreder ve Temmuz ayında birkaç gün 30 derecenin üzerine çıkar. Bu nedenle yaz aylarında bile şehirde bunalmadan rahatlıkla gezebilirsiniz. Denizden gelen hafif esintiler de biraz serinlemenize yardımcı olabilir. Şehir merkezinde ilerledikçe ise hava biraz daha sıcak hissedilir. Yaz aylarında geceleri sıcaklık 19 derece civarındadır. Temmuz ve Ağustos aylarında deniz suyu sıcaklığı 24 derece civarında olur. Ayrıca plajların kumsal değil taşlık olduğunu hatırlatmak gerekir. Eylül ayının sonlarına doğru yağmurlar başlar ve yazın başlarına kadar dönem dönem devam eder. Sonbaharda sıcaklıklar 25-13 derece arasında değişir. Bu nedenle sonbahar da gezileriniz için uygundur. Kış ayları da serin olarak tanımlanır. Gündüzleri sıcaklık 11-17 derece, geceleri de 4-9 derece civarlarındadır.
 

Nice'de Nerede Kalınır?

Şehir boyunca uzanan masmavi bir deniz ile tarih kokan rengârenk sokakların birbiriyle olan büyüleyici güzelliği yılın her bir dönemi eşsiz bir yaşama hissi veren bir şehirdir Nice. Aynı zamanda Akdeniz kıyısında bulunur ve Fransa’nın kalabalık şehirlerinden birisidir. Havalarının ısınmasıyla beraber şehir boyunca uzanan sahilin dolmasıyla beraber, şehir dünyanın dört bir yanından gezginlerini de ağırlamaktadır. Mart ve haziran ayları arasında giderseniz çok fazla şehir kalabalıklaşmadan, daha sessiz ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Haziran - ekim aylarında ise şehrin en yoğun ve kalabalık olduğu dönemleridir, konaklama ücretleri diğer dönemlere göre daha pahalı olabilmektedir; çoğu otellerde yer bulmakta zorlanabilirsiniz. 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Nice otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Devamını Oku

Nice Otelleri

Nice otelleri

Marsilya ve Cenova  arasında konumlanmış bu küçük şehir, Güney Fransa’da yer almaktadır. 2007 nüfus sayımına göre bölgenin toplam nüfusu 346 bin civarındadır.  Fransa’nın beşinci büyük şehri olarak tanına Nice, Akdeniz kıyısında yer alan bir liman kentidir. İtalya sınırına yaklaşık 20 mil uzaklıkta yer alan kent, küçük tepelerle korunaklı hoş bir tabi güzelliktedir. Kısacası tatil kenti olarak da söz edebileceğimiz Nice, tarihte pek çok uygarlık tarafından yönetilmiştir.Nice'ye gidecekseniz ve bölgedeki tesisleri merak ediyorsanız hazırladığımız Nice Otelleri içeriğinin tamamını okumalısınız. 

Devamını Oku

Nice Gezilecek YerlerNice gezilecek yerler, yapısal anlamda çok fazla seçenek sunmaz. Ancak sahili ve doğal alanları ile canınız sıkılmadan bu şehirde zaman geçirebilirsiniz. Kentin en popüler noktası Promenade de Anglais caddesidir. Onun ardından kentin tarihi eser eksikliğini tek başına karşılayacak nitelikte bir katedral Aziz Nicolas Rus Ortodoks Kilisesi ve çok daha fazlası ile Nice’te unutulmayacak bir yaz tatili sizi bekliyor. Ayrıca Nice Turizm Ofisi'nden gezilecek yerler hakkında bilgi ve harita alabilirsiniz.
 

Devamını Oku

Nice İçi Ulaşım


 

Otobüs, tramvay ve taksi Nice şehrinde tüm ulaşım ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Trafik problemi bulunmayan bu güzide kentte otobüs kullanımı oldukça yaygındır. Lignes d’Azur tarafından koordine edilen toplu taşıma mesafeler arasındaki engelleri kaldırmaktadır. 

Airport Express

Nice Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşım hizmeti Nice Airport Express ile karşılanmaktadır. Bu otobüs ile kent merkezine ve tren istasyonuna ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatı 6 EUR’dur.

Lignes d’Azur Otobüs Servisleri

Şehir içi ulaşımda etkili bir rol oynayan otobüs servisleri birçok rota üzerinden birçok farklı istikamete ulaşımda hizmet vermektedir. Her gün bakım ve dezenfeksiyondan geçen araçlar güvenli bir yolculuk sunar. 1,50 € dan satılan biletler ile yahut günlük 5,00 € bedelindeki biletler ile toplu taşımadan yararlanabilirsiniz. 23 numaralı otobüs ile Nice Airport’a ulaşabilirsiniz.
 
Tramvay

Nice’te tek bir rotasyona sahip tramvay bulunmaktadır. Tramvay kullanarak ana tren istasyonuna ve eski şehire ulaşabilirsiniz. Otobüslerde de olduğu gibi tramvayda da nakit para geçersizdir. Yolculuk öncesi bilet istasyonlarından biletinizi temin etmelisiniz.

Tren

TER adı altında hizmet veren trenler kentti civar bölgelere bağlamaktadır. Nice tren garından Cannes, St. Raphael ve Marsilya gibi şehirlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Kentte 7/24 taksiler çalışmaktadır. Taksi sistemi ülkemizde olduğundan farklı bir şekilde değildir. Pazarlık yapmak gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Araçlarda taksimetreler mevcuttur.

 • Toplu taşıma rotasyon planları, ücretler ve son güncellemeler için tıklayın.
   

Nice Mutfağı

Salade niçoise.jpg

Akdeniz'in kıyısında bulunan Nice'in mutfağında deniz ürünleri ağır basmaktadır. Uzun bir dönem İtalyan devletlerinin bir parçası olduğu için de İtalyan mutfağının etkileri de görülür. Fransız kültürünün de etkisiyle ortaya birbirinden güzel yemeklere sahip bir mutfak çıkmıştır. Eğer bir restoranda "Cuisine Nissarde" yazan işareti görürseniz, bu restoranın Nice mutfağına özgü tarifleri yaşatan restoranlardan biri olduğunu anlayabilirsiniz. Bu restoranlardan bazıları; Restaurant l'Escalinada, Restaurant la Cantine de Lulu, Restaurant le Safari, Restaurant lu Fran Calin, Restaurant a Buteghinna. Bunların dışında daha pek çok bu ünvana sahip restoran vardır.

Rue de France ve Rue de Massena üzerinde dizi dizi balık restoranları bulunur. Bu yerlerde aşağı yukarı fiyatlar aynı olduğu için herhangi bir restoranda yiyeceğiniz yemek diğerlerinden çok farklı olmayacaktır. Özellikle köri, arabiata gibi soslarla pişirilmiş midye ve yanında verilen patates kızartması tabakları güzel bir tercih olacaktır. Yemeklerin yanında bira yerine şarap sipariş ederseniz daha hesaplı bir yemek yiyebilirsiniz. Garsonlar Provence bölgesinde yapılan biraları tavsiye edebilir ancak Fransa şaraplarıyla ünlüdür ve şarap tercihi sizi daha çok tatmin edebilir. Akşam yemeklerinde restoranlarda sunulan fix menü seçeneklerinden tercih yaparsanız daha uygun fiyata daha çok çeşit yemek yiyebilirsiniz. Cours Saleya, Vieux Nice bölgeleri restoranların yoğunlaştığı yerlerdir.

Nice mutfağına "Niçoise cuisine" denmektedir. Salade niçoise başlangıç olarak sıkça karşınıza çıkabilecek bir salatadır. Nice'in yerel lezzetlerinden birisi socca denilen nohut kullanılarak yapılan bir hamur işidir. Kırmızı şarapla yapılan dana yahnisi daube, kabak çiçeği dolmasına benzeyen beignets de fleurs courgette Nice'de yiyebileceğiniz yemeklerden birkaçıdır.
 

Nice'de Alışveriş


 

Nice’de turistler için alışverişin ana durağı Vieux Nice'dir. Pazarlar, mağazalar, mücevher dükkânları ve küçük butikler bu bölgede toplanmıştır. Nice genelinde toplamda 7,000 alışveriş mekânı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kentin birçok noktasında kurulan yiyecek ve giyecek pazarları önemli bir konumdadır. Marka meraklıları için Rue Paradise ve Rue de Suede’de birçok mağaza ziyarete değer. Jean Medecin Avenue bölgesinde de Zara, H&M gibi birçok ünlü markanın mağazası bulunmaktadır. Ayrıca Jean Médecin Bulvarı üzerinde Fransa'nın ünlü mağazası Galeries Lafayette de bulunur. Galeries Lafayette'in büyük mağazasında giyimden aksesuara çok fazla markanın ürününü bulabilirsiniz. Ayrıca Nice Turizm Ofisi'nden buroşür alıp Galeries Lafayette'de yapacağınız alışverişlerde %10 indirim kazanabilirsiniz. Eski Şehir kısmındaki hediyelik eşya dükkanlarında pazarlık yapmayı da deneyebilirsiniz.

Eski Şehir'de yani Vieux Nice'de pazartesi dışında her gün sabahtan öğlene balık pazarı kurulmaktadır. Bu tarihi bölgede daha pek çok bohem dükkan, sanat galerisi ve cafe bulunur. Fransa'nın meşhur şaraplarını bulabileceğiniz şarapevleri de mevcuttur. Provence bölgesinde yetişen üzümlerden yapılan şaraplardan alabilirsiniz. Jules Gilly Sokak'ta bulunan L'Epicerie'de İtalyan şarküteri ürünlerini bulabilirsiniz. Ayrıca bölgedeki zeytinlerden yapılan zeytinyağları da harika bir lezzete sahiptir. Eski Şehir'de bulunan La Maison d'Olive zeytinyağı ve çeşitli baharatlar için uygun bir adrestir. Vieux Nice ile İngiliz Kaldırımı arasında bulunan Cours Saleya'da her gün taze çiçek, meyve ve sebzelerin satıldığı pazar kurulmaktadır. Pazartesi günleri de burada bit pazarı kurulur. Tarihi kısımda bulunan Biscuiterie, Chocolaterie, Confiserie la Cure Gourmande'da çeşit çeşit çikolatalar, reçeller ve kurabiyeler bulunur. 1. Albert Parkı ile Massena Caddesi arasında bulunan Paradis Sokak'tan geçerseniz kendinizi bir anda ünlü Fransız giyim markalarının bulunduğu şık bir sokakta bulacaksınız. 
 

Nice'de Gece Hayatı


 

Nice gece hayatı çok zengin olan bir kent değildir. Kentte sayılı eğlence mekânları bulunmaktadır. Bu mekânların bir kısmında da eğlence erken bitmektedir. Ancak gece hayatı çok daha hareketli olan Cannes şehri Nice’e sadece 20 dakikalık mesafede.

Nice’de gece yapılacak en güzel aktivitelerden biri sahil boyunca yürümektir. 8 kilometre uzunluğundaki sahili Promenade des Anglais yani İngiliz Kaldırımı oluşturur. Yaz aylarında bu yol rengârenk bir şekil alır. Turistler kaldırım boyunca sabahın ilk saatlerine kadar dolaşır. Deniz kenarında ise içki içen, müzik çalan, sohbet eden gençleri görebilirsiniz. Hiç tanımasanız bile sıcak sohbet edebileceğiniz birçok insan bulabilirsiniz. Yeni dostluklar veya aşklar kurabilir ve hayatınızı renklendirebilirsiniz. İçki satışı marketlerde veya şarap/bira üzerine odaklanan dükkanlarda olur. Bu yerler de genellikle akşam 8-9 gibi kapanır. Bu saatlerden sonra ancak restoran, bar ve kulüplerde içki bulabilirsiniz. Şarap ve bira satan yerlerde genellikle fiyatlar bir tık yüksektir. Bira fiyatları şaraba kıyasla daha yüksektir. Fransa şarabın memleketi olduğu için çok uygun fiyata çok lezzetlli şaraplar içebilirsiniz. 3-4 Euro'ya alacağınız bir şişe şarap da oldukça lezzetli olabilecektir.

Nice'in başlıca hareketli noktaları olarak Cours Saleya, Place Masséna, Rue Droite sayılabilir. Nice'de çok sayıda olmasa da gece kulüpleri bulunur. Ancak bunların da bir kısmı giriş ücreti talep etmektedir. Nice'in en canlı gece kulüplerinden birisi Le Glam'dır. Giriş ücreti 16 Euro olan kulüp ağırlıklı olarak gaylerin tercih ettiği bir kulüptür. Her gece dans gösterileri de düzenlenir. Raoul Bosio Sokak'ta bulunan Le Six de LGBTI+ dostu bir gece kulübüdür. Giriş ücreti de gösterilere bağlı olarak 8 ile 10 Euro arasında değişmektedir. Le Six'e yakın olan Velvet, Alexandre Mari Sokak'dadır. Nice'in en popüler kulüplerinden birisidir ve diğer gece kulüpleri gibi 23.00'da açılır. Le High Club, İngiliz Kaldırımı'nda bulunur ve 30'lu yaşlarındaki kitlelere hitap etmektedir. Şehrin pahalı kulüplerindendir ve güvenlik girişte seçici davranmaktadır.

Nice'de ayrıca iki tane de gazino bulunmaktadır. Bunlar İngiliz Kaldırımı'nda bulunan ve aralarında 100 metre kadar bir mesafe bulunan Casino du Palais de la Méditerranée ile Casino Barrière le Ruhl Nice'dir. Niceli Fransızların yaptığı gibi siz de gecenizi rulet, Blackjack gibi oyunlar oynayarak geçirebilirsiniz. Nice'de eğer şarap içmek isterseniz Rue de la Prefecture'de bulunan Les Caves Caprioglio adreslerinizden birisi olabilir. Zengin şarap seçkisi içerisinden son derece lezzetli şaraplar içebilirsiniz.

Clarion Grand Aston Hotel'in 7. katındaki çatısında bulunan Seven Blue Bar'ın içki fiyatları yüksek olsa da harika bir panoramik Nice manzarası sunmaktadır. Nice'de ayrıca Irish publar da bulunmaktadır. Ma Nolan's, Mc Mahon's ve Thor Pub sıcak atmosfere sahip tercih edebileceğiniz edebilieceğiniz Irish publardır. Cours Saleya üzerinde bulunan barlar da hareketlidir. Bunlardan Bar Les Trois Diables'ın ismi üç şeytan anlamına gelmektedir. İçki fiyatları uygundur ve hareketli bir mekandır.
 

Nice Festivaller


 

 • Nice Karnavalı (Şubat)
 • Festin des Cougourdons (Mart)
 • Nice Maratonu (Nisan)
 • St. Peter ve St. John kutlamaları (Haziran)
 • Müzik Festivali (Haziran)
 • Kale Festivali (Haziran)
 • Nice Caz Festivali (Temmuz)
 • Nice Müzikal Geceleri (Ağustos)

Nice Resmi Tatiller

 • 1 Ocak - Yeni Yıl Tatili
 • 6 Nisan - Paskalya Tatili
 • 1 Mayıs - İşçi Bayramı
 • 8 Mayıs - II. Dünya Savaşı Zafer Günü tatili
 • 14 Mayıs - Ascension tatili
 • 25 Mayıs - Pentecote tatili
 • 14 Temmuz - Fransız Milli Bayramı
 • 15 Ağustos - Assomption tatili
 • 1 Kasım - Toussaint tatili
 • 11 Kasım - 1.Dünya Savaşı Ateşkes Yıldönümü tatili
 • 25 Aralık - Noel Tatili

Nice Faydalı Bilgiler

FRANSA ACİL NUMARALAR

Acil Yardım Hattı Polis/İtfaiye/Ambulans: 112
Acil Servis: 15
Polis: 17
İtfaiye: 18

Nice Para Birimi

Fransa’nın resmi para birimi Euro’dur. Kısaltma: EUR, sembol: €

Nice Resmi Dili

Fransa’nın resmi dili Fransızca'dır.

 • Merhaba: Bonjour
 • Günaydın: Bonjour
 • Tünaydın: Bonjour
 • İyi günler: Bonjour
 • İyi akşamlar: Bonsoir
 • İyi geceler: Bonne nuit
 • Teşekkür ederim: Merci

Nice Saat Farkı

Fransa ile Türkiye arasında bir saatlik zaman farkı vardır. Fransa Türkiye’den 1 saat geridedir.

Nice Künyesi

 • Yerel saat

  Yerel Saat -

 • Kur Farkı

  Kur Farkı -

 • Priz Tipi

  Priz Tipi Type E / 250V / 16 A

 • Hava Durumu

  Hava Durumu -oCSon Güncelleme: - (TSI)

Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca 9.2oC
  • Şub 9.7oC
  • Mar 11.6oC
  • Nis 13.6oC
  • May 17.4oC
  • Haz 20.9oC
  • Tem 23.8oC
  • Agu 24.1oC
  • Eyl 21oC
  • Eki 17.4oC
  • Kas 12.9oC
  • Ara 10.1oC

Kısa Kısa

Ülke: Fransa
Kent Nüfusu: 343,629
Resmi Dil: Fransızca
Para Birimi: Euro, €
İklim: Akdeniz İklimi
Ortalama Kaç Günde Gezilir: 1 Gün
Big Mac Index: 4.49 $ (Türkiye 3.87 $)