Google+

Arama formu

Nancy Şehir İçi Ulaşım

Nancy Şehir İçi Ulaşım

Nancy şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Chez Acorine, Chez Auguste, Anne MAI güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Le Relais DUCAL, Appartement 9 Place d'Alliance, Appartement de charme direct Place Stanislas "MOONSTAN" (PMR). Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz L'Atelier Charles V, Hôtel Revotel Nancy Centre Gare, F2 STANISLAS gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Anne MAI, Hotel Azur, Hôtel New-York tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Nancy aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Nancy küçük bir şehir olduğu için gezeceğiniz yerler genellikle yürüme mesafesinde yer alır. Fakat şehrin banliyölerinde dolaşmak ya da yürümekle vakit kaybetmek istemiyorsanız Nancy’de şehir içi ulaşımda otobüs veya tramvay kullanmalısınız. STAN adlı şirket tarafından yönetilen otobüsleri tercih ederseniz, tek seferlik otobüs biletini 1.30 euro’ya satın alabilirsiniz. Şehirde sadece iki tane STAN ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerden hem seferler ve saatleri hakkında bilgi edinebilir hem de biletlerinizi temin edebilirsiniz. Ayrıca otobüs biletlerinizi doğrudan şoförden de alabiliyorsunuz. Şehir içi ulaşım için bir diğer alternatif ise tramvaydır. Tramvay için biletlerinizi her durakta bulunan satış makinelerinden alabiliyorsunuz. Ulaşım araçlarını sık kullanacaksanız daha ekonomik ve kolaylık olması açısından 24 saatlik, 10 seyahatlik veya 7 günlük gibi çeşitleri olan PASS biletlerinden alabilirsiniz. Bu biletler de 24 saatlik olanı 3.90 euro, 10 seyahatlik olanı 9.70 euro olarak ücretlendiriliyor.

Bir diğer ulaşım biçimi olarak bisikleti de tercih edebilirsiniz elbette. Şehir tam bir bisiklet dostu olduğu için birçok noktada bisiklet kiralama acentaları da bulabilirsiniz.a ulaşabilirsiniz Nancy’de. Ayrıca şehrin dar sokaklarını bisikletle keşfe çıkmak oldukça keyifli bir aktivite olacaktır. Özellikle seyahatiniz bahar ya da yaz aylarında ise!


Nancy Turları