Cape Town’da Nerede Kalınır?

ambassador-hotel-15g.jpg

Cape Town, her biri kendine özgü manzaralara, insanlara, yiyeceklere ve samimiyete sahip çok çeşitli mahalleler sunmaktadır. Kent, Masa Dağı (Table Mountain) tarafından City Bowl ve Atlantic Seaboard olmak üzere coğrafi olarak iki bölgeye ayrılmıştır.

City Bowl bölgesinde konaklayabileceğiniz alanların başında Woodstock geliyor. Bu sanatsal ve gelecek vadeden bölge Brooklyn ve New York gibi kentlerle karşılaştırılabilir. Bu banliyö yaratıcı ve çalışkan insanların merkezi konumundadır. Her ne kadar bazı uç noktaları pürüzlü bir atmosfere sahip olsa da City Bowl merkezine sadece 10 dakika uzaklıktadır. Woodstock’ın en büyük özelliği lezzetli çiftlik tezgâhlarına, tasarımcı mağazalarına ve festivallere ev sahipliği yapan ünlü Old Biscuit Mill’e iki dakika mesafede olmasıdır. Bu bölgedeki en ünlü oteller Garden Court Nelson Mandela Boulevard ve Double Tree’dir.

City Bowl’un The Gardens bölgesi ise daha yerel bir deneyim arayanlar için mükemmel bir seçenek. Çeşitli yerel restoranlar ve perakende mağazaları bulabileceğiniz ünlü Kloof Caddesi’ne yürüme mesafesindedir. Buradaki ünlü müzik mağazası Mabu Vinyl’a mutlaka uğrayın. Mount Nelson Hotel bölgedeki en ideal otellerdendir. The Gardens bölgesi yerel tarzda tatil isteyen gezginler için konuk evi tarzı konaklama birimleri de sunmaktadır.

Yakın zamanlara kadar iş seyahatleri için popüler olan Central Business District (CBD), son birkaç yılda Bree Street gibi moda ve yiyecek tutkunlarına hitap eden noktaları sayesinde oldukça hareketlenmiştir. Cape Town stilini yeniden tanımlayan havalı restoranlara ve restoranlara sahip bölge City Bowl’daki popüler konaklama bölgelerinden biridir. Her ayın ilk perşembesinde düzenlenen First Thursdays etkinlikleri ile son derece canlı bir atmosfere sahip olan bölgede onlarca açık sergi ve sokak yemeği bulabilirsiniz. Cape Town Lodge Hotel ve Tudor Hotel harika konumlarıyla bölgedeki en popüler otellerin başında geliyor.

Masa Dağı’nın batısında yer alan Atlantic Seabord’un Mouille Point bölgesini de tercih edebilirsiniz. Sahil şeridinde yer alan bölge çoğunlukla yüksek katlı binalara ve şık restoranlara sahiptir. Bu bölgenin en ikonik özelliği ülkenin en eski deniz fenerine sahip olmasıdır. Bu sakin bölge eğlence düşkünlerini pek tatmin etmese de muhteşem deniz manzarasıyla çiftler için oldukça romantik bir seçim olabilir.

Atlantic Seabord’un popüler konaklama alanlarından bir diğeri ise Green Point’tir. 2010 Dünya Kupası için inşa edilen Cape Town Stadyumu burada yer alıyor. Burada konaklayabileceğiniz çok sayıda otel ve butik misafir evi bulabilirsiniz. Ucuz bir tatil istiyorsanız buradaki A Sunflower Stop Backpackers’ı tercih edebilirsiniz. La Splendida Hotel ve The Commodore Hotel ise Green Point’in lüks ve kaliteli otelleri arasında yer alıyor.

Cape Town’u yaz mevsiminde ziyaret ediyorsanız mutlaka Camps Bay’de konaklamalısınız. Muhteşem beyaz kumlu plajlara ve hayranlık uyandıran gün batımı manzaralarına eşlik eden palmiyeleriyle ünlü bu bölgede tatilinizi kusursuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Lezzetli yemeklerin sunulduğu restoranları ve kokteyl barları da bulabilirsiniz. Özellikle geniş aileler için ideal bir bölge olan Camps Bay’in rüzgârlı ve trafikli bir bölge olduğunu belirtmekte fayda var. Bu muhteşem koydaki en ünlü otellerin başında Seacastle Guest House ve The Bay Hotel geliyor.