Google+

Arama formu

Liverpool Şehir İçi Ulaşım

Liverpool Şehir İçi Ulaşım

Liverpool şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz En-suite in Another Place -TEA, Sapphire Home Stay, Barbara’s accommodation güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri 4 - Person Apartment, 19 Selwyn Street, Sir Thomas Street. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Beatles Daytripper Apartment, Modern 2BR First Floor Flat In Liverpool Central, Modern 2BR Third Floor Flat In Liverpool Central gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Sleep Eat Love, Arena House Liverpool, Hatters Liverpool tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Liverpool aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Liverpool, toplu taşıma araçlarını en rahat bir şekilde kullanabileceğiniz şehirlerden birisidir. Şehir içi ulaşımı kullanmak isteyen ziyaretçiler için taksi, otobüs, feribot ve tren gibi farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

Liverpool içinde ve civarında yerel otobüs hizmetleri genellikle Mersey travel olarak bilinen MPT organizasyonu tarafından sağlanmaktadır. Şehirde iki tane yerel terminal bulunmaktadır. Bunlar Queen Square Otobüs Terminali ve Liverpool One Otobüs Terminali’dir.

Şehrin en çok kullanılan diğer toplu taşıma aracı ise trendir. Toplam 4 hattın bulunduğu Liverpool tren sisteminde birçok farklı yere ulaşımınızı kolaylıkla ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bu tren hatlarının isimleri ise şu şekildedir: Nothern Line, Wirral Line, Merseyrail ve Other Line. Tren hatları çok karışık olmadığı için kolaylıkla bulabilirsiniz.

Liverpool’daki diğer bir ulaşım aracı ise botlardır. Saat ve fiyat gibi bilgileri öğrenmek isteyenler en yakın turist bilgilendirme ofisine başvurarak bilgi edinebilirler.

Otobüs ve trenler için ise farklı tarifeler uygulanmaktadır. En sık kullanılan bilet türü ise Saveaway ve Solo’dur. Toplu taşıma araçları farklı bölgelere göre hizmet verdiği için ücretlendirmeleri de farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Solo bilet sisteminde tek bir bölgeyi bir hafta boyunca ziyaret edecek kişiler için toplam ücret 18 sterlin olurken, tüm bölgeleri ziyaret etmek isteyenler için ise ücret 25 sterlin olmaktadır. Saveaway sistemi ise günlük kullanımlarda size yardımcı olabilecek bir bilet türüdür ve onun fiyatı ise 3,90 sterlin veya 5,90 sterlin olarak değişmektedir.


Liverpool Turları