Dublin Festivalleri

irish-845385_960_720.jpg

Dublin tatilinizde ön planda tutmanız gereken en önemli tarih Dublinlilerin en çok önem verdiği 17 Mart St. Patricks günüdür. Havaların da güzel olduğu zamana denk gelen güne denk gelecek bir Dublin tatili çok keyifli olacaktır. St. Patricks ve diğer Dublin festivallerini sizin için derledik.

St. Patrick’s Day (Aziz Patrik Günü): İrlanda’nın koruyucu azizi Aziz Patrick adına her yıl 17 Mart’ta düzenlenen festival İrlandalıların ulusal günü olarak da takvim içinde yerini alır. Tüm İrlandalıları bütün gün içer, dans eder ve her yeri yeşile bürürler.

BloomsDay Festivali: İrlanda’nın en önemli edebiyat etkinliği olan festival, James Joyce’un Ulysses romanından esinlenerek düzenlenmiştir. Romanda geçen mekânlarda yapılan otobüs, bisiklet turları ve kamusal okuma etkinlikleri her yıl 16 Haziran’da gerçekleştirilir.

Dublin Tiyatro Festivali: 1957 yılından beri düzenlenen ve birçok oyuna sahne açan festival her yıl eylül-ekim ayı arasında gerçekleşir.

Temple Bar Çikolata Festivali: Temple Bar bölgesine birçok İrlanda çikolatası deneyimleyebileceğiniz hatta atölyelerde çikolata yapabileceğiniz festival her yıl aralık ayı içerisinde düzenlenir.

Irish Craft Beer ve Cider Festivali: El yapımı şarap ve viskilerin sunulduğu, dans, eğlence ve kokteyl atölyelerinin bir arada bulunduğu festival İrlandalıların vazgeçilmezleri arasındadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız: http://www.irishcraftbeerfestival.ie/

Elektro Piknik Festivali: İrlandalıların en sevdiği müzik festivali olan festival yılda üç gün sürer. Pek çok ünlü sanatçıyı misafir eden etkinlik müzik ve sanat alanında gençlere unutulmaz dakikalar yaşatır.

Detaylı bilgi için tıklayınız: https://www.electricpicnic.ie/

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.