Patagonya’da pek çok lezzetli ve dünyanın başka yerine bulamayacağınız yemek seçeneğiniz vardır. Arjantin mutfağında dana eti önemli bir yer tutmaktadır. Ancak bu bölgede cordero adı verilen koyun eti de bir hayli yaygındır. Bunun sebebi ise faunoa ve flora açısından çok zengin olan Patagonya’da beslenen koyunların çok farklı otlarla besleniyor olmasıdır. Uzkuzu ızgara anlamına gelen parrilla lezzetiyle meşhurdur.

Süt tatlısı anlamına gelen dulce de leche, krem karamele benzeyen bir tatlı olarak yörenin en kendine özgü tatlısıdır. Facturas adı verilen ve kahvaltılarda ya da çayın yanında yenen tatlı çörekler de yöreye özgüdür. Bunların içine aynı kruvasan gibi sayısız farklı malzemeyle dolgu yapılmaktadır. Alfajores adlı tatlıları da çok meşhurdur. Arjantin’de kendilerine özgü bir yeşil çay olan mate içilmektedir.

Popüler restoranlar

Mi Rancho: El Calafate bölgesindeki restoranda tam anlamıyla yerel lezzetler tatmanız mümkündür. Retoranda yemekleri sahipleri elleriyle pişirip servis etmektedir.

Nikanor: Trevelin bölgesinde bulunan restoranda yerel lezzetler kadar Arjantin ev yemeklerinden de tadabilirsiniz.

Diğer restoranlar: La Lechuza, Una Mesa, Guanacao, Buenos Cruces, Naos, Placido, La Tapera, La Cerveceria, La Tradicion, Don Chiquino.

Bahşiş

Patagonya restoranlarında eğer siz vermezseniz ya da hesaba eklenmemişse, bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Ama tabii ki hesabın %10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.