Lima’da Alışveriş

9641402_orig.jpg

Pek çok konuda olduğu gibi alışveriş konusunda da Lima’da birbirinden zengin alışveriş seçenekleri bulunmaktadır. Şehri gezerken gözünüze sık sık el işlemesi ürünler çarpacaktır. Lima’dan hatıra olarak alabileceğiniz bu değerli el işlemelerini şehirde bulunan pek çok dükkânda bulmanız mümkün.

Lima’nın en gözde alışveriş bölgesi Miraflores bölgesidir. Bu bölge her ne kadar şehrin sosyete kısmı olarak anılsa da farklı bütçelere hitap eden mağazalar bulmak mümkün. Ağırlıklı olarak dünyaca tanınmış markaların ve pahalı ürünlerin satıldığı bu bölgenin ara sokaklarında el işçiliği ürünler satan uygun fiyatlı yerler bulabilirsiniz. Miraflores bölgesinde bir de semt pazarı kurulmaktadır. Bölgede bulunan Kennedy Parkı’nın içerisinde kurulan Miraflores Pazar’ı her gün açıktır. Fakat sadece 17.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Miraflores Pazarı’ndan birbirinden güzel el işi ürünler satın alabilirsiniz. Lima’nın yerli halkı tarafından üretilen bu ürünler el işçiliği olmasına rağmen oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır.

Lima’da ziyaret etmeniz gereken bir diğer alışveriş noktası ise Gamarra’dır. Gamarra’da satılan ürünler tekstil ağırlıklıdır. Yüzlerce çeşit tekstil ürününün satıldığı Gamarra hem yerli halk hem de şehri ziyarete gelen turistler tarafından yoğun ilgiye maruz kalmaktadır. Güney Amerika’daki en büyük tekstil pazarı olarak kabul edilen Gamarra’da rengârenk kumaşlar, elde dikilmiş elbiseler gibi pek çok ürün bulabilirsiniz. Gamarra’yı ilginç kılan bir diğer özellik ise yanınızda yapılan kıyafetler. Dilerseniz seçtiğiniz kumaşı pazarda hazır kurulu olan tezgâhlarda diktirebilir, düz kumaşlarınızı işletebilirsiniz. Sizin yanınızda üretilen bu ürünlerin fiyatları da oldukça uygundur.

Lima’daki yerel alışveriş noktalarının haricinde Las Begonias Caddesi üzerinde bulunan lüks mağazaları ve büyük alışveriş merkezlerini ziyaret ederek de alışverişiniz tamamlayabilirsiniz.